SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Odmłodzone Porsche Panamera 2014 - ZDJĘCIA

Odmłodzone Porsche Panamera 2014 - ZDJĘCIA

03.04.2013, godz. 11:40
Porsche Panamera 2014
foto: Porsche

Niemieccy konstruktorzy odświeżyli Porsche Panamera. Sportowa limuzyna ze Stuttgartu o kosmetycznych korektach stylistycznych, największej rewolucji doczekała się pod maską. Poza wzmocnionymi silnikami, pojawiła się bardziej ekologiczna odmiana E-Hybrid.

Facelifting Panamery pod względem designu ograniczył się do drobnych poprawek. Przestylizowano przedni zderzak, co pociągnęło za sobą modernizację kloszy reflektorów. Taki sam zabieg zastosowano wobec tylnej części nadwozia - zmienił się nieco kształt zderzaka, a lampy o ładniejszym wzorze wykonano z zastosowaniem LED-owej technologii.

Z pierwszych informacji wynika, że Porsche postawiło na rewolucję w kwestii doboru jednostek napędowych. Z gamy silnikowej znika 4.8-litrowe V8 o mocy 400 KM. W miejscu tym pojawi się motor 3.0 V6 z podwójnym turbodoładowaniem, co przełoży się na generowaną moc 419 KM i 521 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

>>> NOWE Porsche 911 GT3 jest jeszcze szybsze - WIDEO <<<

Największa nowość to przede wszystkim zbudowanie bardziej ekologicznej odmiany Panamery S. Wersja E-Hybrid, która prawdopodobnie wyprze z oferty wariant S Hybrid, otrzymała jednostkę spalinową połączoną z elektryczną. Silnik 3.0 V6 wspomagany elektrycznym w sumie dostarcza 416 KM. Taka hybrydowa limuzyna jest w stanie osiągnąć pierwsze 96 km/h w około 5,5 s.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: