SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Użytecznie i sportowo: Porsche Panamera Sport Turismo

Użytecznie i sportowo: Porsche Panamera Sport Turismo

08.03.2017, godz. 10:46
Genewa 2017 - Porsche Panamera
Genewa 2017 - Porsche Panamera foto: SuperAuto24.pl

Porsche rozpoczyna wiosenny sezon spektakularnym debiutem podczas 87. Salonu Samochodowego w Genewie. Niemiecki producent sportowych aut zaprezentował Panamerę Sport Turismo – nową wersję nadwoziową w rodzinie ekskluzywnego modelu ze Stuttgartu.

Nowością w tym pojeździe jest pokaźny otwór bagażowy, niska krawędź załadunku, zwiększona objętość bagażnika i koncepcja foteli 4+1. To wszystko sprawia, że wariant ten oferuje doskonałą kombinację codziennej wygody, użyteczności i sportowych osiągów. Rozciągnięty dach zapewnia więcej miejsca nad głową dla pasażerów tylnej kanapy oraz pozwala zaoferować bagażnik o pojemności 520 litrów (po złożeniu oparć kanapy 1390 litrów).

Zobacz też: Nowe Porsche 911 GT3: na drogę i na tor

Jednostki napędowe Panamera Sport Turismo przejęła z limuzyny. Auto w ofercie pojawi się wersjach 4, 4S, 4S Diesel, 4 E-Hybrid oraz Turbo. W najmocniejszej wersji moc wynosi aż 550 koni. Na razie nie wiadomo nic o hybrydzie Turbo S E-Hybrid, która w limuzynie dostarcza aż 680 koni mechanicznych. W salonach sprzedaży Panamera Sport Turismo pojawi się w październiku tego roku.

Źródło: X-NEWS
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: