SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Premiera nowego Nissana Micra w Paryżu!

Premiera nowego Nissana Micra w Paryżu!

23.09.2016, godz. 16:39
Nissan Micra Paryż 2016
Nowy Nissan Micra foto: Nissan

Japońska marka powoli odkrywa karty – do sieci trafiła zapowiedź jednej z ważniejszych tegorocznych premier. Nowy Nissan Micra całkowicie zrywa z poprzednikiem i wprowadza zupełnie nową jakość.

Nie ma co ukrywać, że obecna w salonach Micra nieco traci w stosunku do nowoczesnych, miejskich rywali. Segment stał się niezwykle konkurencyjny. Nissan przygotowuje więc sporą rewolucję i odchodzi od tworzenia samochodu globalnego na rzecz przygotowania pojazdu specjalnie dla Europy.

Już na pierwszych zdjęciach można zauważyć, że Nissan pozostał przy stylistyce, której mogliśmy przyjrzeć się bliżej podczas premiery konceptu Sway. Agresywna stylistyka, opadający dach oraz ukryte klamki w tylnych drzwiach można przyjąć za pewnik. Plotki twierdzą, że auto będzie szersze i dłuższe. Na pewno zostanie użyty charakterystyczny grill w kształcie litery V.

Zobacz też: Nissan Sway debiutuje przed polską publicznością

Nowy Nissan Micra będzie prawdopodobnie zbudowany na platformie CMF-B, która zostanie użyta do skonstruowania następnej generacji Nissana Juke. Pod maską znajdą się silniki benzynowe z trzema i czterema cylindrami. Niewykluczany jest diesel o pojemności 1,5 litra.

Nissan Micra zostanie zaprezentowany na salonie w Paryżu na początku października. Tam premierę będzie miał również jej konkurent – Citroen C3.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: