SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Projekt Fiata 600: niezależna zapowiedź następcy Fiata Punto - WIDEO

Projekt Fiata 600: niezależna zapowiedź następcy Fiata Punto - WIDEO

13.11.2014, godz. 13:25
projekt Fiat 600
projekt Fiat 600 foto: Materiały prasowe

Obecny w sprzedaży już od 9 lat Fiat Punto wkrótce podzieli pewnie los znikającego z końcem roku z oferty Fiata Bravo. Auto segmentu B czeka na swojego następcę, który może swoim wyglądem nawiązywać do stylu retro. Jest szansa, że pojazd dostanie nazwę 600 i będzie współczesnym wcieleniem auta produkowanego przed laty.

Klasyczny Fiat 600 był wytwarzany pod takim oznaczeniem w latach 1955-1969. Pojazd ten był wyraźnie większy od 500-tki i był w stanie zaoferować nieco więcej komfortu podczas jazdy pasażerom. Być może Fiat wróci do tej nazwy w szykowanym na 2016 rok następcy modelu Punto.

Przeczytaj też: Koniec Fiata Bravo! Kompakt znika ze sprzedaży i nie ma następcy

Fiat milczy w tej sprawie i na razie wszystko kręci się wokół domysłów, ale jest duże prawdopodobieństwo, że ziszczą się marzenia niezależnych stylistów. Poniżej prezentujemy koncept zrealizowany właśnie przez takiego projektanta, który przedstawił własną wizję współczesnej 600-tki. Gdyby przyszły włoski samochód faktycznie był zbliżony do tego projektu, mógłby cieszyć się podobnym powodzeniem jak rozchwytywana na światowych rynkach dzisiejsza 500-tka.

Tak może wyglądać następca Fiata Punto

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: