SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości New Warsaw: prototyp współczesnej wersji legendy PRL-u zaprezentowany - WIDEO

New Warsaw: prototyp współczesnej wersji legendy PRL-u zaprezentowany - WIDEO

30.12.2013, godz. 10:13
Nowa Warszawa prototyp
foto: materiały prasowe

Marzenie o współczesnym, w pełni polskim samochodzie, wkrótce może się spełnić. Po wielu miesiącach przygotowań, prototyp New Warsaw zaczyna coraz bardziej przypominać auto. Twórcy następcy klasycznej limuzyny z czasów PRL-u, niedawno oficjalnie zaprezentowali model w skali 1:1.

Po sukcesie projektu o nazwie "Syrena na Euro", zrealizowanym dzięki koncepcji młodego projektanta Michała Koziołka, pochodzącego z Wrocławia, przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Tym razem 27-letni designer postanowił stworzyć współczesne wcielenie Warszawy, i wszystko wskazuje na to, że i ten pomysł zostanie przekuty w prawdziwe jeżdżące auto, inspirowane klasykiem.

Zobacz też: Biało-czerwona SYRENA z silnikiem BMW na Euro 2012 - ZDJĘCIA

Zamiar reaktywacji legendarnej limuzyny z czasów PRL-u narodził się w 2012 roku. Koncepcja została opatrzona nazwą New Warsaw (co w tłumaczeniu oznacza Nowa Warszawa). Niestety taka polska nazwa nie mogła zostać użyta ze względów prawnych. Wygląd samochodu utrzymany w stylu retro, bezpośrednio nawiązuje do klasycznej Warszawy.

Grupa motoryzacyjnych entuzjastów uwierzyła w pomysł Koziołka, i w ścisłej współpracy podjęła wyzwanie stworzenia stuprocentowego samochodu. Pozyskano sponsorów oraz inwestorów, dzięki którym pierwsze efekty pracy zostały już ujawnione. Karoseria powstanie na bazie zaprezentowanego modelu w skali 1:1. - Prawdopodobnie już w lutym rozpoczniemy jazdy testowe - mówi projektant Michał Koziołek. Prezentacja gotowego auta jest zaplanowana na październik 2014 roku.

WIDEO - tak prezentuje się model samochodu New Warsaw

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: