SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Przejechał Maybachem milion kilometrów, zamienił go na BMW

Przejechał Maybachem milion kilometrów, zamienił go na BMW

11.03.2014, godz. 14:06
Maybach 62
foto: materiały prasowe

Taka limuzyna jak Maybach 62 została zaprojektowana z myślą o pokonywaniu dalekich tras, a nie eksponowania w garażu. Doskonale wie o tym Josef Weikinger, który w swojej luksusowej gablocie przemierzył ponad milion kilometrów.

Zamożny biznesmen z Liechtensteinu nabył swojego Maybacha 62 w 2004 roku. Od tamtej pory przejechał nim (z szoferem za kierownica) ponad milion kilometrów. Trudno jednak powiedzieć, jaki dokładnie przebieg ma pojazd, bowiem jego licznik zatrzymał się na wartości 999 999 mil już we wrześniu 2009 roku. Samochód wykonany najlepszymi materiałami nie pozostał jednak przez ten czas bez wad. Trapiły go usterki związane z elektryką, naprawom ulegało zawieszenie, przy 600 000 mil wymieniono silnik V12 na nowy, a niedługo później skrzynię biegów.

Przeczytaj: KONIEC Maybacha! Limuzyny znikają z oferty koncernu Daimler

Josef Weikinger po 10 latach postanowił wymienić swój ulubiony środek transportu na nowy. Niestety ku jego zdziwieniu Maybach nie był w stanie zaoferować mu nowego wozu, gdyż całkowicie wycofał się z produkcji ultraluksusowych pojazdów. Na to konto Daimler proponuje całkiem nową generację Mercedesa Klasy S w przedłużonej odmianie. Najwidoczniej biznesmenowi Klasa S nie przypadła na do gustu, bo Maybach ostatecznie został w 2013 roku zastąpiony BMW 760 Li.

Co się stało z Maybachem rekordzistą? Został sprzedany, a nowy właściciel przemierza nim kolejne kilometry.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: