SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Przełajowy Fiat Panda Cross: CENA w Polsce już znana - WIDEO

Przełajowy Fiat Panda Cross: CENA w Polsce już znana - WIDEO

15.10.2014, godz. 12:30
Fiat Panda Cross 2014
Fiat Panda Cross 2014 foto: Fiat

Fiat Panda Cross, czyli oryginalnie prezentujący się maluch włoskiej produkcji, znacznie różni się w stosunku do Pandy 4x4. Auto obudowane z zewnątrz znacznie bardziej ciekawszymi panelami, zostało już wycenione na polski rynek. Ile trzeba zapłacić za Pandę Cross?

Fiat Panda Cross mechanicznie bazuje na Pandzie 4x4, co jest bardzo dobrą wiadomością. Za przeniesienie napędu odpowiada mechanizm to­rque-on-de­mand, który roz­dzie­la mo­ment ob­ro­to­wy po­mię­dzy przed­nią i tylną osią w za­leż­no­ści od wa­run­ków pod­ło­ża. Wy­po­sa­że­nie obej­mu­je elek­tro­nicz­nej sta­bi­li­za­cji toru jazdy ESC wraz z me­cha­ni­zmem róż­ni­co­wym o elek­tro­nicz­nie ogra­ni­cza­nym tar­ciu we­wnętrz­nym ELD. Nadwozie zawieszono 160 mm nad ziemią, kąt natarcia wynosi 24°, zjazdu 33°, rampowy 20°, a pokonywanie wzniesienia jest możliwe do 31.5° (70%).

W ofercie pojawiają się dwa silniki. Pierwszy to dwucylindrowy Twi­nA­ir o po­jem­no­ści 0.9-litra, generujący siłę 90 KM i 145 Nm mo­men­tu ob­ro­to­we­go. Drugi wysokoprężny oparto o 1.3-li­tro­wy motor z turbodoładowaniem, dostarczającym 80 KM i 190 Nm. Diesel przyspieszenie do 100km/h osiąga w 14,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 160 km/h. Do współpracy z jednostkami przygotowano sze­ścio­bie­go­wą ma­nu­al­ną prze­kład­nię.

Sprawdź też: Fiat 500 po liftingu w Polsce. CENNIK hitu z Tychów po kuracji odmładzającej

Z wyglądu zewnętrznego terenowe możliwości Pandy Cross podkreślają osłony. Pojawiły się nowe zde­rza­ki z ogromnymi wzmocnieniami, więk­sze re­lin­gi da­cho­we i boczne panele. Designerzy prze­pro­jek­to­wa­li także lampy prze­ciw­m­giel­ne oraz tylne światła. Nad­ko­la kryją całkiem nowe 15-ca­lo­we obręcze kół z oponami 185/65 R15 typu Mud&Snow.

Fiat Panda Cross - CENA w Polsce

Pandę Cross można już zamawiać w Polsce w promocyjnych cenach. Model z jednostką 0.9 TwinAir staruje od 65 900 zł (regularna cena 72 200 zł). Za Diesla 1.3 MultiJet trzeba zapłacić w promocji od 68 900 zł (regularna cena 75 200 zł).

Auto posiada bogate seryjne wyposażenie: Na pokładzie są m.in.: elektrycznie sterowane lusterka boczne, klimatyzacja automatyczna, kierownica oraz gałka zmiany biegów pokryte skórą, radioodtwarzacz CD/MP3 plus 6 głośników,

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: