SuperAuto nowości Przerobienie samochodu NA GAZ. Na co uważać? Ile to kosztuje?

Przerobienie samochodu NA GAZ. Na co uważać? Ile to kosztuje?

24.03.2011, godz. 06:11 / aktualizacja 29.01.2012, godz. 00:22
Państwo zapłaci za instalacje LPG?
foto: Brak agencji

Na stacjach paliwowych cena za litr benzyny osiągnęła już pułap dla wielu nie do zaakceptowania. Również ropa naftowa przestała być stosunkowo tania. Właśnie dlatego Polacy zaczęli szturmować punkty, w których można montować instalacje gazowe.

Ceny benzyny bezołowiowej w Warszawie wahają się od 4,91 do 5,15 zł. Niewiele tańsza jest ropa. Po zestawieniu tych wartości z cenami za gaz LPG (w niektórych punktach to tylko 2,45 zł za litr) rachunek jest prosty - opłaca się przerobić samochód na gaz.

Co ciekawe, jak donosi Życie Warszawy, do niedawna montaż instalacji gazowej wiązał się tylko z kosztami, ale nie stratą czasu. To się jednak zmieniło - na przerobienie samochodu trzeba czekać nawet do 3 tygodni.

Przeczytaj koniecznie: Samochody przyszłości będą KRADŁY SIĘ SAME. Naukowcy potrafią otworzyć drzwi i wyłączyć silnik przez PUSZCZENIE PŁYTY CD

Koszt zmiany systemu napędzania samochodu to od 1500 do 5000 złotych.

Przypominamy też, by wybierać stacje, które mają doświadczenie w przerabianiu samochodów na gaz. Zdarza się bowiem i tak, że niektóre samochody po prostu nie są przystosowane do takich zmian. Problem dotyczy zwłaszcza nowych typów aut.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: