SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Przerobienie samochodu NA GAZ. Na co uważać? Ile to kosztuje?

Przerobienie samochodu NA GAZ. Na co uważać? Ile to kosztuje?

24.03.2011, godz. 06:11
Państwo zapłaci za instalacje LPG?
foto: Brak agencji

Na stacjach paliwowych cena za litr benzyny osiągnęła już pułap dla wielu nie do zaakceptowania. Również ropa naftowa przestała być stosunkowo tania. Właśnie dlatego Polacy zaczęli szturmować punkty, w których można montować instalacje gazowe.

Ceny benzyny bezołowiowej w Warszawie wahają się od 4,91 do 5,15 zł. Niewiele tańsza jest ropa. Po zestawieniu tych wartości z cenami za gaz LPG (w niektórych punktach to tylko 2,45 zł za litr) rachunek jest prosty - opłaca się przerobić samochód na gaz.

Co ciekawe, jak donosi Życie Warszawy, do niedawna montaż instalacji gazowej wiązał się tylko z kosztami, ale nie stratą czasu. To się jednak zmieniło - na przerobienie samochodu trzeba czekać nawet do 3 tygodni.

Przeczytaj koniecznie: Samochody przyszłości będą KRADŁY SIĘ SAME. Naukowcy potrafią otworzyć drzwi i wyłączyć silnik przez PUSZCZENIE PŁYTY CD

Koszt zmiany systemu napędzania samochodu to od 1500 do 5000 złotych.

Przypominamy też, by wybierać stacje, które mają doświadczenie w przerabianiu samochodów na gaz. Zdarza się bowiem i tak, że niektóre samochody po prostu nie są przystosowane do takich zmian. Problem dotyczy zwłaszcza nowych typów aut.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: