SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Przezroczyste podwozie od Land Rovera! Pionierski system ułatwi jazdę w terenie

Przezroczyste podwozie od Land Rovera! Pionierski system ułatwi jazdę w terenie

09.04.2014, godz. 14:51
Land Rover stworzył system, dzięki któremu podwozie auta stanie się przezroczyste!
foto: Land Rover

Koncepcyjny Land Rover Discovery szokuje innowacyjną technologią. Chodzi o system zlokalizowany na pokładzie, ułatwiający jazdę w terenie. Dzięki kamerom i wyświetlaczowi Head Up Display, można zobaczyć co dzieje się pod podwoziem auta, zupełnie jakby było ono przezroczyste!

Pionierska technologia jest rozwijana przez Land Rovera, aby dostarczyć kierowcy lepszą widoczność terenu, czyniąc przód samochodu wirtualnie "niewidzialnym". Kamery zamontowane w atrapie chłodnicy będą połączone z zaawansowanym wyświetlaczem przeziernym Head Up Display, skutecznie tworząc obraz przezroczystej maski i przednich nadkoli.

Przeczytaj też: Range Rover Sport 2014: Cena w POLSCE od 319 900 zł - WIDEO

Technologia nazwana przez jej twórców Transparent Bonnet pokazuje, jak zaawansowanym pojazdem będzie kolejna generacja modelu Discovery. Doktor Dr Wolfgang Epple, Dyrektor ds. Badań i Technologii w Jaguar Land Rover powiedział: "Wierzymy, że najbliższe 25 lat będzie najbardziej ekscytującym i dynamicznym okresem w dotychczasowej historii przemysłu motoryzacyjnego. Nastąpi ogromny postęp w dziedzinie ekologii, bezpieczeństwa i możliwości pojazdów".

Koncepcyjny Land Rover Discovery, z rewolucyjna technologią na pokładzie, zostanie zaprezentowany publicznie światu 16 kwietnia 2014 roku podczas targów motoryzacyjnych NAIAS w Nowym Jorku.

WIDEO - tak działa system Transparent Bonnet od Land Rovera

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: