SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Qoros 3 Hatch: Chińczycy prezentują własny kompakt - ZDJĘCIA

Qoros 3 Hatch: Chińczycy prezentują własny kompakt - ZDJĘCIA

13.02.2014, godz. 16:00
Qoros 3 Hatch
foto: Qoros

Azjatycka marka Qoros zgodnie z obietnicą prezentowania swoich kolejnych modeli co pół roku, już na marcowych targach w Genewie przedstawi nowe auto. Będzie to Qoros 3 Hatch, pozycjonowany w klasie bardzo popularnych w Europie kompaktów.

Chińska marka ma powody do dumy. Pierwszy model Qoros 3 Sedan wyprodukowany m.in. z myślą o klientach Starego Kontynentu, w imponującym stylu zaliczył zderzeniowe testy organizacji Euro NCAP. W rankingu TOP 7 najbezpieczniejszych aut w poszczególnych segmentach, pojazd ten został ogłoszony najlepszym wśród małych aut rodzinnych.

Teraz możemy zobaczyć jak wygląda drugi model przeznaczony do produkcji. Qoros 3 Hatch to kompakt o klasycznej, 5-drzwiowej bryle hatchbacka. Auto zostało zbudowane na tej samej płycie podłogowej o sedan. Ma więc ten sam rozstaw osi wynoszący 2690 mm i szerokość 1840 mm. Jedynie długość została skrócona do 4438 mm (-177 mm). Poza tą różnicą, stylistycznie wygląd wozu odnosi się do poprzednika. Z ciekawostek głównym stylitą marki jest niemiecki designer Gert Volker Hildebrand, który przed przyjściem do chińskiej marki pracował m.in. dla MINI i Mitsubishi.

Zobacz: Chińczycy udowadniają jakość: Qoros 3 Sedan z 5 gwiazdkami Euro NCAP - WIDEO

Kabina już w standardzie zostanie bogato wyposażona. W desce rozdzielczej będzie umieszczony m.in. 8-calowy wyświetlacz. Podstawową jednostkę napędową stanowi 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.6-litra wyposażony w system Stop/Start i manualną skrzynię 6-biegową. Generowana moc 126 KM i 155 Nm maksymalnego momentu obrotowego umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 11,6 sekundy. Kolejna odmiana silnika 1.6-litra z turbodoładowaniem dostarcza 156 KM i 210 Nm. Motor ten współpracujący wyłącznie ze skrzynią automatyczna DCT osiąga "setkę" w 9,7 sekundy. Napęd przenoszony jest na koła przednie.

momentu obrotowego. Współpracując ze skrzynią ręczna o sześciu przełożeniach umożliwia przyspieszenie 0-100 km/h w 11,6 s, a z dwusprzęgłową DCT 12,6 sekundy. Mocniejsza wersja generuje moc 156 KM i 210 Nm momentu dzięki turbodoładowaniu. Będzie on dostępny wyłącznie ze skrzynią DCT oferując przyspieszenie w 9,7 sekundy i prędkość maksymalną 210 km/h.

Auto oficjalnie swój de­biut zaliczy na 84. Sa­lo­nie Sa­mo­cho­do­wym w Ge­ne­wie i trafi do sprzedaży na rynek eu­ro­pej­ski. Do tej pory marka Qoros w Europie uruchomiła tylko jedno przedstawicielstwo w Bratysławie.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: