SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Qoros: Chińska marka wjeżdża do Europy - ZDJĘCIA + WIDEO

Qoros: Chińska marka wjeżdża do Europy - ZDJĘCIA + WIDEO

08.03.2013, godz. 15:00
Qoros 3 Sedan
Qoros 3 Sedan foto: Qoros

Chińczycy za wszelką cenę chcą udowodnić, że są dobrzy nie tylko w podrabianiu aut znanych marek, ale także w produkcji własnych pojazdów. Z takiego założenia wychodzi producent aut marki Qoros, szykujący się na podbój najtrudniejszego rynku zbytu na świecie - Europy.

Państwo Środka to dziś największy rynek zbytu pojazdów na świecie, a to przekłada się na spory skok technologiczny w dziedzinie rozwoju chińskich samochodów. Chińczycy z każdym rokiem zdobywają coraz większe doświadczenie w produkcji własnych pojazdów, a jedna z marek, jaką jest Qoros, marzy nawet z czasem o podboju Europy.

Firma na Salonie Samochodowym w Genewie pochwaliła się trzema modelami, które chce oferować konsumentom ze Starego Kontynentu. Auta to trzy różne modele - 3 Sedan, Cross 3 Hybrid oraz 3 Estate. Pierwsza propozycja Qoros 3 Sedan jest gotowym produktem, który Chińczycy zamierzają wprowadzić do europejskiej sprzedaży już w połowie 2013 roku.

>>> Genewa 2013 - ZDJĘCIA i NOWOŚCI z Salonu Samochodowego <<<

Qoros 3 Sedan klasyfikuje się w górnej granicy segmentu C. Jego długość to 4615 mm, a szerokość mierzy 1839 mm. Podstawową jednostkę napędową stanowi 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.6-litra wyposażony w system Stop/Start. Generowana moc to 126 KM i 155 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Kolejna odmiana silnika 1.6-litra z turbodoładowaniem dostarcza156 KM i 210 Nm. Napęd przenosi na przednie koła 6-biegowa manualna przekładnia, lub opcjonalna automatyczna z podwójnym sprzęgłem.

Kolejny model Qoros Cross 3 Hybrid jest hatchbackiem, z wyglądu przypominającym crossovera. Jak sama nazwa wskazuje, pod maską pracuje technologia hybrydowa. Benzynowy silnik spalinowy 1,2-litra o 3-cylindrach został połączony z dwoma motorami elektrycznymi. Moc przenoszona jest na wszystkie cztery koła. Trzecim modelem jest Qoros 3 Estate. Samochód ten będący wydłużonym kombi bazuje na modelu 3 Sedan.

WIDEO - Qoros 3 Sedan na targach w Genewie

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: