SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Qoros pokaże nowy samochód na targach w Genewie

Qoros pokaże nowy samochód na targach w Genewie

28.12.2013, godz. 08:30
Qoros
foto: Qoros

Qoros to chińska marka, która chce zawojować rynek europejski. To także producent, który stworzył pierwsze chińskie auto, jakie zdobyło 5 gwiazdek (maksymalną notę) w testach zderzeniowych Euro NCAP. Teraz szykuje się do pokazania światu kolejnego modelu, a stanie się to na przyszłorocznym Salonie Samochodowym w Genewie.

Niestety informacje dotyczące nowego modelu Qorosa są szczątkowe, jednak mówi się, że Chińczycy przedstawią produkcyjną wersję konceptu o nazwie Cross Hybrid, który został zaprezentowany w trakcie tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie. Koncepcyjny pojazd został wyposażony w hybrydowy układ napędowy, składający się z 3-cylindrowego motoru 1.2-litra oraz dwóch silników elektrycznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, prototyp może się pochwalić napędem na wszystkie koła.

Sprawdź: Chińczycy udowadniają jakość: Qoros 3 Sedan z 5 gwiazdkami Euro NCAP - WIDEO

Nowy model ma być oparty na tej samej platformie, na której powstał Qoros 3 Sedan, czyli pierwsze chińskie auto, które zdobyło maksymalną notę (5 gwiazdek) w testach zderzeniowych przeprowadzanych przez Euro NCAP. Prawdopodobnie także w tajemniczym projekcie Chińczycy zadbają o właściwy poziom bezpieczeństwa pasażerów, gdyż na rynku Starego Kontynentu kryterium te jest często brane pod uwagę przez nabywców pojazdów.

Nowy Qoros zaliczy swój debiut na marcowych targach motoryzacyjnych w Genewie.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: