SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Range Rover Sentinel: fabrycznie opancerzona wersja dla VIP-ów

Range Rover Sentinel: fabrycznie opancerzona wersja dla VIP-ów

07.09.2015, godz. 10:04
Range Rover Sentinel
Range Rover Sentinel foto: Land Rover

Brytyjska marka wytwarzająca duże luksusowe SUV-y, wprowadza do oferty Range Rovera w opancerzonej odmianie Sentinel. Pojazd został fabrycznie zmodyfikowany pod kątem wysokiego zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie przewozu ważnych osobistości.

Nazwa Sentinel w tłumaczeniu na język polski oznacza wartownika. Takim motoryzacyjnym strażnikiem ma być flagowy Range Rover. Wewnętrzny oddział Special Vehicle Operations, zajmujący się przeróbkami Jaguarów i Land Roverów, podjął się budowy opancerzonej odmiany auta, w oparciu o topową wersję wyposażenia Autobiography.

Zobacz też: Taki jest nowy Range Rover SVAutobiography

Teraz prestiżowy SUV dla szefów rządów i liderów biznesu, to auto nie tylko maksymalnie luksusowe, ale także wzbogacone o specjalne systemy zabezpieczające. Nadwozie przede wszystkim zawiera pancerz. Niestandardowe grube przeszklenie i zastosowane warstwy stali i materiałów kompozytowych, mają zapewnić ochronę balistyczną.

Nadwozie potrafi wytrzymać ostrzał z broni o kalibrze nawet 7.62 mm. Wzmocniona podłoga chroni przed eksplozjami ładunków wybuchowych. Pancerz przestrzeni pasażerskiej jest odporny na działanie ręcznych pocisków wojskowych i gwarantuje ochronę przed odłamkami granatów ręcznych i ładunków wybuchowych. Dodatkowe elementy bezpieczeństwa obejmują wytrzymałe 20-calowe felgi i opony typu heavy-duty run-flat, umożliwiające jazdę w warunkach utraty powietrza. Jest też specjalne oświetlenie dla służb i system łączności.

Range Rover Sentinel został wyceniony na 400 000 funtów, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 2,2 mln zł.

WIDEO - taki jest Range Rover Sentinel

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: