SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Range Rover Sport SVR podkręcony do 680 KM

Range Rover Sport SVR podkręcony do 680 KM

03.11.2015, godz. 09:45
Range Rover Sport SVR LUMMA Design
Range Rover Sport SVR LUMMA Design foto: LUMMA Design

LUMMA Design, czyli niemiecka firma słynąca z agresywnych samochodowych przeróbek, dodała wizualnej pikanterii Range Roverowi Sport SVR. Na samej modyfikacji designu się nie zakończyło, bo autu zaszczepiono jeszcze dodatkowe konie mechaniczne.

Ulepszenia brytyjskiego SUV-a polegały na zastosowaniu całkiem nowego pakietu aerodynamicznego nadwozia. Przebudowane zostały zderzaki, rozpompowano nadkola, wymieniono spoiler dachowy. Doszły poszerzenia progów i pozbyto się wszelkich elementów z chromu na rzecz utrzymania wszystkiego w czarnym kolorze. Przełamaniem ciemnej barwy są drobne detale pomalowane rażącą zielenią. Do tego wpasowano w nadkola potężne 22-calowe felgi ze stopów lekkich, które pomalowano na czarno.

Zobacz: Range Rover Sport SVR: najszybszy SUV w historii marki

Tapicerka we wnętrzu została uszyta od nowa. Wybrano do tego skórę wysokiej jakości, widać fragmenty pikowania na siedzeniach i zielony motyw przewodni. Takiego koloru są przeszycia, pasy bezpieczeństwa i różne drobniejsze akcenty.

Seryjnie pod maską rasowego Range Rovera Sport SVR pracuje potężny 5-litrowy silnik V8 z turbodoładowaniem o mocy 550 KM i 680 Nm. Jednostka połączona z 8-biegowym automatem firmy ZF pozwala już w serii rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w czasie 4,7 s. LUMMA oferuje dwa warianty podniesienia mocy, gdzie w pierwszym jest 630 KM, a w drugim imponujące 680 KM. Niestety tuner nie podaje, jak takie moce przekładają się na osiągi. Można być jednak pewnym, że wolno nie jest.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: