SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Range Rover Velar – rodzina cały czas rośnie

Range Rover Velar – rodzina cały czas rośnie

22.02.2017, godz. 10:10
Range Rover Velar
Range Rover Velar foto: Land Rover

Kiedyś Range Rover oferował tylko niepokonaną terenówkę. Dziś, pomiędzy uwielbianym przez kobiety Evoque a modelem Sport, debiutuje kolejne auto. To Range Rover Velar.

Nazwa Velar nie jest użyta przypadkowo. Tak właśnie nazywały się pierwsze prototypy Range Rovera, które starały się ukryć swoją tożsamość. Velar wzięto z łacińskiego velare, co oznacza właśnie ukrywać lub przykryć.

Zobacz też: Range Rover Reborn – fabrycznie nowy klasyk

Trudno jednak będzie zamaskować się w nowym Range Roverze Velar, bowiem szef stylistów, Gerry McGovern mówi, że Velar ma być awangardowym samochodem. Na rynek ma wnieść nowy rodzaj elegancji, nieznany jeszcze przez klientów. Biorąc pod uwagę, że marka podzieliła się jednym zdjęciem, na razie wstrzymamy się z ocenami.

Wystarczy jednak ta fotografia, by okazało się, że Velar będzie wyposażony w gigantyczny szklany dach, a wnętrze pojazdu nie będzie znacząco różnić się od znanych już rozwiązań używanych przez Range Rovera. Ekran systemu multimedialnego pozwala sądzić, że został on przejęty z pozycjonowanego wyżej Range Rovera Sporta.

Pisaliśmy o: Jaguar Land Rover na fali – klienci pokochali duże SUV-y

Range Rover Velar prawdopodobnie przejmie płytę podłogową z Jaguara F-Pace. To daje nadzieje na doskonałe prowadzenie oraz użycie silników z rodziny Ingenium. Jeśli doszłoby do takiej symbiozy, Velar napędzany byłby cztero- i sześciocylindrowymi jednostkami. Topową wersję z V8 doczekalibyśmy się w toku produkcji, niewykluczona jest też hybryda.

Range Rover Velar prawdopodobnie celować będzie w segment BMW X4/X6 oraz Porsche Macana. Więcej dowiemy się pierwszego marca, a samochód pojawi się na targach w Genewie.

Range Rover Velar

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: