SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rasowa Toyota Yaris WRC! Japończycy wracają do rajdów

Rasowa Toyota Yaris WRC! Japończycy wracają do rajdów

13.12.2016, godz. 14:04
Toyota Yaris WRC
Toyota Yaris WRC foto: toyota

Po 17 latach przerwy na rajdowe szutry, asfalty i śniegi powróci fabryczny zespół Toyoty. Japończycy utworzyli zupełnie nową ekipę TOYOTA GAZOO Racing WRC, złożoną z ludzi mogących się pochwalić rajdowym doświadczeniem oraz opracowali całkiem nowy samochód. Już w 2017 roku na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata wyjedzie Yaris WRC.

TOYOTA GAZOO Racing zaprezentowała na konferencji prasowej w Helsinkach pełny skład zespołu na sezon 2017 WRC. Dwa samochody Toyoty poprowadzą Jari-Matti Latvala i Juho Hanninen. Zespołem kieruje 4-krotny mistrz świata, Tommi Makinen. Pierwsza runda Mistrzostw Świata odbędzie się 19 stycznia w Monte Carlo w styczniu, na której po raz pierwszy będzie można zobaczyć w akcji Toyotę Yaris WRC.

Zobacz też: Nowy Ford Fiesta WRC na sezon 2017 od M-Sport

Toyota Yaris WRC powstała w zgodzie z Regulaminem Technicznym FIA WRC na sezon 2017. Auto napędza turbodoładowany silnik 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, o mocy 380 KM i 425 Nm. Z silnikiem współpracuje sześciobiegowa sekwencyjna skrzynia, która przekazuje napęd na cztery koła poprzez aktywny centralny mechanizm różnicowy z możliwością zmiany stosunku podziału momentu obrotowego. Sprzęgło jest dwutarczowe, spiekowe. Wygląd samochodu jest wynikiem dużej swobody, jaką pozostawiają regulacje FIA w kwestii aerodynamiki. Minimalna masa własna to 1190 kg.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: