SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości REKORD przyspieszenia 0-300 km/h POBITY w aucie Hennessey Venom GT - WIDEO + ZDJĘCIA

REKORD przyspieszenia 0-300 km/h POBITY w aucie Hennessey Venom GT - WIDEO + ZDJĘCIA

22.01.2013, godz. 16:31
Hennessey Venom GT
foto: Hennessey Performance

Amerykańska ekipa z firmy Hennessey, specjalizująca się profesjonalnym tuningiem supersamochodów, ustanowiła nowy rekord Guinnessa w przyspieszeniu 0-300 km/h. Czas jaki udało się osiągnąć w aucie Hennessey Venom GT to 13,63 sekundy!

 

Specjaliści z tuningowej firmy Hennessey Performance pobili rekord Guinessa w przyspieszeni od 0 do 300 km/h. Nowy Oficjalny rekord został ustanowiony na płycie lotniska Ellington Airport w Teksasie, w samochodzie Hennessey Venom GT, przy obecności przedstawicieli Księgi Rekordów Guinnessa.

Auto już po pierwszym przejeździe rozpędziło się do 300 km/h w czasie 13,18 sekundy. Podczas drugiej próby "trzysta" zostało osiągnięte po 14,08 sekundy. Średnia z obu przejazdów – a tym samym nowy rekord świata – wynosi 13,63 sekundy. Dla porównania, po takim czasie w Toyocie Yaris pokazuje się na liczniku zaledwie pierwsza setka.

>>> Steven Tyler kupił superbrykę - to Venom GT Spyder - ZDJĘCIA <<<

Za bazę do budowy wozu posłużył Lotus Exige. Centralnie umieszczony silnik to natomiast jednostka LS9 pochodząca z Chevroleta Corvette. Motor V8 o pojemności 6,2 litra doposażony w dwie turbosprężarki, rozwija moc 1261 KM i 1566 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przenoszony jest na tylną oś poprzez 6-biegową manualną skrzynię biegów. Pierwsze 100 km/h pojawia się na liczniku w 2,5 sekundy.

Koszt takiego cacka to milion dolarów.

WIDEO - tak Hennessey Venom GT bił rekord przyspieszenia

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: