SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rekordowa premia dla pracowników Ferrari. Każdy chciałby tam pracować!

Rekordowa premia dla pracowników Ferrari. Każdy chciałby tam pracować!

09.04.2014, godz. 13:00
Ferrari California T
foto: EAST NEWS

W tym roku pracownicy Ferrari mają wyjątkowe powody do zadowolenia. Każda osoba zatrudniona w firmie otrzyma rekordową premię w wysokości 4 tysięcy euro. Jak uzasadnia dyrekcja, ta decyzja jest rezultatem bardzo dobrego wyniku finansowego, jaki osiągnęło Ferrari w 2013 roku.

Do tej pory cała kadra otrzymała po dwie raty w wysokości 1000 euro. Teraz załodze zostanie wypłacone jeszcze wyrównanie w kwocie 2096 euro. W przypadku najmłodszych stażem pracowników, tak wysoka premia będzie stanowić nawet jedną piąta ich rocznych zarobków.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, ta najwyższa w historii włoskiego producenta premia dla pracowników jest efektem osiągniętego dwa lata temu porozumienia Ferrari ze związkami zawodowymi.

Przeczytaj też: Ferrari California T: włoska legenda przedstawia model z turbodoładowaniem

Dobry wynik finansowy jest spowodowany obraniem przez Włochów nowej strategii, zakładającej ograniczenie rocznej produkcji do 7 tysięcy sztuk, co pozwoli na utrzymanie ekskluzywnego charakteru pojazdów z Maranello. W ubiegłym roku obroty producenta osiągnęły rekordową sumę 2,3 mld euro (o 5 proc więcej niż w 2012 r.).

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: