SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Renault Captur OFICJALNIE: Tak wygląda crossover z Francji - ZDJĘCIA

Renault Captur OFICJALNIE: Tak wygląda crossover z Francji - ZDJĘCIA

11.01.2013, godz. 12:49
Renault Captur
foto: Renault

Dopiero co Francuzi z koncernu PSA zaprezentowali swojego crossovera Peugeta 2008, a teraz konkurencyjna francuska marka Renault oficjalnie pokazuje od dawna zapowiadanego Captura. Nowe kompaktowe auto choć znacznie przypomina Clio, jest od niego większe, ma zwiększony prześwit i stanowi o wiele bardziej uniwersalną, modną w ostatnim czasie propozycję.

Niewielkie SUV-y o uniwersalnym zastosowaniu oparte na konstrukcji aut klasy B, zdobywają w Europie coraz większą popularność. Kierowane są do osób poszukujących oryginalnych "czterech kółek" o podwyższonej funkcjonalności. Takie właśnie ma być nowe Renault Captur - przyjazne w użytkowaniu, świetnie nadająca się do miasta jak i na dłuższe trasy.

STYLISTYKA

Crossover od Renault to łagodne, płynne, wyważone kształty i atrakcyjny design. Projekt został zainspirowany samochodem koncepcyjnym, po którym oficjalna produkcyjna wersja Captura odziedziczyła nazwę. Kształt małego SUV-a zyskuje na dynamice dzięki wysuniętej do przodu i pochylonej przedniej szybie. Jego kompaktowe wymiary i zwiększony prześwit, duże koła i osłony dolnej części nadwozia pozwolą na odkrywanie ukrytych dotąd uroków codzienności. Konstrukcja wozu oparto na platformie nowego Renault Clio.

>>> Peugeot 2008: Nowy miejski crossover z Francji - ZDJĘCIA <<<

WNĘTRZE

Auto posiada 4,12 metra długości. Obszerne wnętrze może pomieścić 5 osób. Wysokiej klasy barwny kokpit ma umilać jazdę i sprzyjać wypoczynkowi. Wrażenie to dodatkowo wzmacniają możliwości personalizacji obejmujące liczne strefy wnętrza, opcje kolorystyczne i wzory. Miejsce kierowcy zostało wysoko umieszczone jak w pojeździe typu van. Model w standardzie będzie posiadał m.in.: kartę Renault zamiast kluczyka, system wspomagania ruszania pod górę, kamerę cofania i czujniki parkowania. W opcji pojawi się wbudowany w konsolę tablet multimedialny Renault R-Link z ekranem dotykowym 7", nawigacją i dostępem do internetu. Wyposażenie uzupełni system audio z 6 głośnikami, technologią Bluetooth, z funkcją audio-streamingu oraz system nagłośnienia 3D Sound by Arkamys zapewniający wysoką jakość dźwięku.

SILNIKI

W Renault Captur znajdą się silniki benzynowe i wysokoprężne dCi, w których zastosowano najnowsze technologie Renault przyczynią się do małego zużycia paliwa i niskiej emisji CO2. Firma zapowiada doskonałe właściwości dynamiczne i jezdne, a także wyjątkową zwrotność. Crossover będzie produkowany w zakładzie Renault w Valladolid w Hiszpanii. Do oficjalnej prezentacji dojdzie w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: