SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Renault Coupe Corbusier Concept: modernistyczne coupe

Renault Coupe Corbusier Concept: modernistyczne coupe

23.10.2015, godz. 13:24
Renault Coupe Corbusier Concept
Renault Coupe Corbusier Concept foto: Renault

Nie od dziś wiadomo, że Renault tworzy odważnie stylistycznie auta. Przykładem może być chociażby Espace, ale najnowszy projekt Francuzów to już prawdziwe dzieło sztuki na kołach.

Renault Coupe Corbusier Concept powstało z okazji 50. rocznicy śmierci architekta Charlesa-Edouarda Jeannereta-Grisa, znanego pod pseudonimem Le Corbusier. Artysta urodził się w Szwajcarii 6 października 1887 roku, zaś swój pseudonim przyjął w 1920 roku. Dziesięć lat później Jeanneret-Gris otrzymał obywatelstwo francuskie. Charles jest powszechnie uznawany za czołowego przedstawiciela modernizmu, który propagował w architekturze, plastyce i urbanistyce. Zmarł 27 sierpnia 1965 roku w wieku 77 lat.

Zobacz też: Nowe Renault Megane GT jeździ w filmie promocyjnym

Pod względem stylistycznym koncepcyjne coupe zdecydowanie przyciąga uwagę. Niskie, szerokie i długie nadwozie jest charakterystyczne dla pojazdów typu coupe, ale proste linie w połączeniu z przemyślanym rozmieszczeniem zakrzywień dają esencję modernizmu. Auto wygląda wizja eleganckiego samochodu z przyszłości, ale tej niedalekiej, gdyż nie zastosowano w nim jakiś szczególnych udziwnień. Ciekawostką są drzwi - otwierają się do góry "pod wiatr". Niestety nie wiadomo nic o stronie mechanicznej pojazdu. Być może jest to po prostu tzw. wydmuszka.

Niestety Coupe Corbusier nie trafi do produkcji. Szkoda, przyjemnie byłoby zobaczyć tak niezwykłe coupe na zwyczajnych drogach.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: