SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Renault Duster Oroch: Ameryka Łacińska ma swojego Dustera pick-upa

Renault Duster Oroch: Ameryka Łacińska ma swojego Dustera pick-upa

01.10.2015, godz. 02:50
Renault Duster Oroch
Renault Duster Oroch foto: Renault

Renault Duster Oroch to nic innego jak dobrze znana w Europie Dacia Duster, tyle że we wszechstronnej wersji pick-up. Samochód ten powstał z myślą o rynkach Ameryki Łacińskiej i tam też jest obecnie sprzedawany.

Prezentowane auto jest blisko spokrewnione z Dacią Duster. Na wielu rynkach rumuńska budżetowa marka działa jednak pod o wiele bardziej rozpoznawalnym oznakowaniem Renault, dlatego też interesujący pick-up zbudowany z myślą o Ameryce, jest tam oferowany pod francuskim szyldem.

Czytaj: TEST Dacia Duster 1.5 dCi 4x4 po liftingu: pogromca bezdroży

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to w porównaniu ze znanym SUV-em nie ma zmian do słupka B, poza logo Renault w przednim pasie. Dopiero za tylną kanapą widać przedłużenie nadwozia z większym rozstawem osi i dużą pojemną "paką". Skrzynia ładunkowa ma 1175 mm szerokości i 1350 mm długości. Samochód dzięki temu ma spełniać oczekiwania klientów, którzy chcą kupić 5-osobowego pick-upa.

Renault Duster Oroch pod maską oferuje benzynowy motor 1.6 16V o mocy 110 KM oraz benzynowy motor 2.0 16V 143 KM. 1.6-litra jest łączone z 5-biegową skrzynią manualną, a 2.0-litra z 6-biegową. W późniejszym czasie do oferty dołączy skrzynia automatyczna.

Czy Renault Duster Oroch trafi do Europy? Na razie nie wiadomo.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: