SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Renault kończy produkcję modelu Wind

Renault kończy produkcję modelu Wind

16.09.2013, godz. 15:18
Renault Wind
foto: Renault

Nieoferowany na polskim rynku Renault Wind, nie jest przez to zbytnio znany w naszym nadwiślańskim kraju. Niestety nawet w państwach, gdzie nie było problemów z jego zakupem, model ten nie zyskał wielu fanów. Sytuacja ta już się nie zmieni, bo producent ogłosił koniec produkcji tego nietuzinkowego kabrioletu.

Powodem dla którego producent zaprzestaje wytwarzania Renault Wind, jest jego słaba sprzedaż. Auto ujrzało światło dzienne na targach samochodowych w Genewie w 2010 roku, a niewiele później trafiło do salonów.

>>> Frankfurt 2013: Trzy ważne nowości Audi - WIDEO <<<

Pod maską dwuosobowego kabrio można znaleźć jedną z dwóch jednostek napędowych: turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.2-litra, który generuje 101 KM i 152 Nm, oraz wolnossącego benzyniaka 1.6 l o mocy 133 KM i momencie obrotowym na poziomie 160 Nm. Co ciekawe, auto otrzymało sztywny, składany dach.

Niestety niewielki popyt na model Wind sprawił, że jego produkcja jest nieopłacalna. Renault nie planuje nawet przeprowadzić faceliftingu oraz nie prowadzi prac nad następcą małego kabrioletu.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: