SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Renault Laguna po trzecim liftingu nadwozia - ZDJĘCIA

Renault Laguna po trzecim liftingu nadwozia - ZDJĘCIA

17.04.2013, godz. 10:00
Renault Laguna lifting 2013
foto: Renault

Oferowana od sześciu lat w salonach sprzedaży trzecia generacja Renault Laguny, kolejny raz została poddana odświeżeniu. To już trzeci lifting samochodu klasy średniej, jednak korekty nadwozia są tak drobne, że mało wprawne oko może ich nawet nie zauważyć.

Francuzi na razie nie dają żadnych sygnałów w temacie zastąpienia trzeciej Laguny nową generacją. Z tego powodu, by nieco unowocześnić swój pojazd segmentu D, postanowili nieco przypudrować jego twarz, tak by wyglądała trochę młodziej. Subtelnie przestylizowany zderzak zyskał pasy świateł do jazdy dziennej wykonane w LED-owej technologi. W ten sposób dostosowano wygląd przodu Laguny do panujących obecnie w motoryzacyjnym świecie trendów. Poza tym w palecie lakierów znalazły się nowe barwy nadwozia i wzbogacono ofertę o kolejne wzory felg aluminiowych.

>>> Renault Fluence po liftingu nadwozia: CENA w POLSCE od 54 900 zł <<<

Pozostałe zmiany dotyczą wyposażenia wewnętrznego. Pojawiła się dwusprzęgłowa, automatyczna przekładnia EDC (dostępna z silnikiem Diesla 1.5 dCi, lub najmocniejszą wersją 2.0 dCi 175 KM), a także ciekawy system czterech kół skrętnych 4Control. Multimedia rozszerzono o system teleinformacyjny R-Link z dotykowym ekranem o przekątnej 7-cali, oraz o wariant nagłośnieniowy marki BOSE, cechujący się przy okazji czarnymi panelami wykończeniowymi kabiny.

Marka Renault za sprawą liftingu ewidentnie chce ponownie zwrócić uwagę klientów na swój samochód klasy średniej. Tak przygotowana "nowa Laguna" na rok modelowy 2013 nie powinna zmienić się pod względem ceny, ale o tym przekonamy się dopiero pewnie bliżej czerwca.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: