SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Renault Megane jeszcze raz po korektach - ZDJĘCIA

Renault Megane jeszcze raz po korektach - ZDJĘCIA

07.09.2013, godz. 11:30
Renault Megane lifting 2014
foto: Renault

Francuscy projektanci wzięli na warsztat Renault Megane, aby upodobnić je do aktualnie obowiązującej linii stylistycznej marki. Kompakt zyskał dzięki temu mocno przerysowany przód i kilka zmienionych detali.

Wydawało się, że Renault powoli przygotowuje całkiem nowe auto z segmentu C, a tak naprawdę wychodzi na jaw, że firma jedynie odmłodziła swoje popularne Megane. Obecna generacja najwyraźniej jeszcze trochę zabawi na motoryzacyjnym rynku, a w sprzedaży ma jej pomóc znaczący facelifting.

>>> Renault Twizy - TEST elektrycznego wozidełka - ZDJĘCIA <<<

Na razie nie znamy szczegółów dotyczących zmian technicznych, ale za to po pierwszych fotografiach przedstawiających samo nadwozie, widać sporo nowego. Kompakt na rok modelowy 2014 zyskał kilka innowacji. Unifikacja z aktualną linią modelową polega przede wszystkim na zastosowaniu dużego grilla z wielkim logotypem. Dodatkowo nowa pokrywa silnika, reflektory i zderzak sprawiły, że Megane zauważalnie zbliżyło się wyglądem do formy Captura, Clio, czy Fluence. Tradycją przy tego typu operacjach jest wprowadzenie kolejnych wzorów obręczy, co też widać na przedstawionych zdjęciach.

Więcej na temat odmłodzonej rodziny Megane dowiemy się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (12-22 września). Auto do sprzedaży trafi jeszcze w 2013 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: