SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy król kompaktów! Leon Cupra 280 pokonany na Nurburgringu przez Megane RS 275 Trophy-R - WIDEO

Nowy król kompaktów! Leon Cupra 280 pokonany na Nurburgringu przez Megane RS 275 Trophy-R - WIDEO

16.06.2014, godz. 15:34
Renault Megane RS 275 Trophy-R
foto: Renault

Zespół pracowników Renault Sport postawił sobie za cel przygotowanie sportowego Megane, które przekroczy magiczną granicę przejazdu po słynnej Pętli Północnej w czasie poniżej 8 minut. Wytrwali Francuzi osiągnęli swój zamiar dzięki najbardziej bezkompromisowemu w historii Megane RS 275 Trophy-R.

Przypomnijmy, że francuski hothatch ustanawiał rekord niemieckiego toru już dwukrotnie - Mégane R26.R w 2008 roku i Mégane R.S. Trophy w roku 2011. Kiedy w marcu tego roku SEAT Leon Cupra 280 został najszybszym samochodem przednionapędowym, okrążając tor w czasie 7:58,4, Renault postawiło sobie za cel szybkie zdetronizowanie hiszpańskiego auta.

Mégane R.S. 275 Trophy-R jest lżejszy od "standardowego" Trophy o 101 kg i posiada miejsca tylko dla dwóch osób. Auto posiada super sportowe elementy, które stosowane są zazwyczaj w samochodach wyczynowych.

Przeczytaj też: Renault Clio R.S. 200 EDC w stylowej odmianie Monaco GP

Ten radykalnie ostry hothatch jest wyposażony w zawieszenie Cup z samoblokującym się mechanizmem różnicowym. Do napędu służy jednostka benzynowa 2.0 l R.S. o mocy zwiększonej do 275 koni. Ponadto, w Megane zastosowano tytanowy układ wydechowy Akrapovic, jednodrożne regulowane amortyzatory Öhlins Road&Track ze sprężynami z kompozytów oraz opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2.

To imponujące auto przebyło słynną Pętlę Północną toru Nurburgring w czasie 7’54’’36, czyli o 4 sekundy szybciej, niż Leon Cupra R 280. Pozostaje teraz czekać na odpowiedź SEAT-a. A może ktoś inny włączy się do walki o miano najszybszego samochodu przednionapędowego?

WIDEO - zobacz przejazd Megane RS 275 Trophy-R po Nurburgringu

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: