SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Renault Megane RS – mamy pierwsze zdjęcie!

Renault Megane RS – mamy pierwsze zdjęcie!

08.05.2017, godz. 15:52
Renault Megane GT
Renault Megane GT foto: SuperAuto24.pl

Renault Megane dostępne jest w podrasowanej wersji GT, jednak fani marki najbardziej czekają na ekstremalną odmianę RS. W sieci właśnie pojawiło się jej pierwsze zdjęcie. Co wiemy o tym hot-hatchu?

Egzemplarze testowe Megane RS zostały już wcześniej przyłapane przez fotografów, ale zaawansowane i złożone maskowanie nie pozwalało zauważyć ważniejszych szczegółów. Teraz możemy dokładniej przyjrzeć się autu od tyłu. Zgodnie z przewidywaniami mamy spory spojler w kolorze nadwozia (w GT ma on ciemne "skrzydełka"), centralnie zamontowany wydech, dyfuzor oraz znaczne poszerzenia błotników.

Dalej niestety nie wiadomo co znajdziemy pod maską auta. Może być to jednostka 1.8 przeniesiona z odrodzonej marki Alpine lub dwulitrowy motor opracowany od podstaw. Na pewno mówimy tu o mocy wynoszącej około 300 koni mechanicznych, które trafią na asfalt poprzez przednią oś.

Zobacz też: TEST Renault Megane Grandtour

Renault ma przed sobą spore wyzwanie – poprzednia generacja była jednym z najlepszych hot-hatchy na rynku, lecz teraz konkurencja ze strony Hondy Civic Type R jest ogromna.

Plotki wskazują, że świetny i doceniony przez nas układ czterech kół skrętnych 4Control będzie opcjonalny. Występuje on również w odmianie GT, lecz w tym wypadku nie można z niego zrezygnować. Więcej dowiemy się już 26 maja, na ten termin bowiem zaplanowana jest premiera tego auta.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: