SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Renault prezentuje awangardowego Kwid Concept - WIDEO

Renault prezentuje awangardowego Kwid Concept - WIDEO

06.02.2014, godz. 16:09
Renault Kwid Concept
foto: Renault

Przyjemność z jazdy, solidna konstrukcja i pełna łączność ze światem - te założenia przyświecały konstruktorom przy projektowaniu najnowszego pojazdu koncepcyjnego marki Renault, modelu Kwid. Jest to pierwszy samochód francuskiego koncernu, który został zaprezentowany najpierw poza Europą.

Kwid Concept pokazano publiczności podczas Salonu Samochodowego w Delhi. Miejsce debiutu nie jest przypadkowe, gdyż prezentacją auta w Indiach Renault chciało pokazać swoje zaangażowanie także na innych rynkach niż europejski.

Design auta budzi poczucie solidności, będąc jednocześnie nowoczesnym projektem, wychodzącym naprzeciw gustom młodej klienteli. Koncepcyjny pojazd zbudowano przy współpracy z Renault Design India i zdaniem projektantów stanowi on ucieleśnienie drugiego etapu cyklu życia - "Odkrywania świata".

Krótkie zwisy nadwozia dodają dynamicznego wyglądu, zwiększając przy tym zdolności terenowe samochodu, a szerokie wystające koła przywołują na myśl skojarzenia z pojazdami buggy. Co ciekawe, mimo terenowej stylistyki, auto wyposażono w napęd jedynie na przednią oś.

Przeczytaj też: Renault Twizy - TEST elektrycznego wozidełka - ZDJĘCIA

Według producenta, koncepcja wnętrza samochodu była wzorowana na ptasim gnieździe. Dwukolorowe elastomerowe pokrycia siedzeń wywołują efekt rozświetlenia kabiny. Ciekawie umiejscowiony został panel sterowania klimatyzacją w tylnym rzędzie siedzeń, który znalazł się w oparciu fotela kierowcy.

Największą nowością we francuskim concept-carze jest system Flying Companion, który może być wykorzystywany do zadań  takich jak na przykład  informowanie o ruchu drogowym, fotografowanie krajobrazu czy też wykrywanie przeszkód na drodze. System posiada dwa tryby: automatyczny, który używa wstępnie zaprogramowanej sekwencji prowadzenia pojazdu i lokalizację za pomocą GPS-u oraz tryb manualny, umożliwiający obsługę Flying Companion przy użyciu tabletu znajdującego się na pokładzie pojazdu.

WIDEO - zobacz z bliska Renault Kwid Concept

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: