SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Renault Scenic nowej generacji na pierwszej fotografii

Renault Scenic nowej generacji na pierwszej fotografii

23.02.2016, godz. 11:43
Renault Scenic 2016
Renault Scenic 2016 foto: Renault

Ofensywa modelowa marki Renault ani na chwilę nie zwalnia. Wymiana gamy modelowej postępuje w ekspresowym tempie, o czym świadczy systematyczne prezentowanie całkiem nowych samochodów. Niebawem na targach w Genewie świat pozna najnowsze Renault Megane w wersji kombi, oraz czwartą już generację Renault Scenic.

Jak widać po pierwszej fotografii, francuski minivan przybrał całkiem nową formę stylistyczną, która zadomowiła się już na modelach Clio, Captur i Espace. Widać typowe obłości i charakterystyczny wlot powietrza, czy rozpoznawalny kształt lamp, które w modelu ze zdjęcia zostały wyposażone w pełne LED-owe oświetlenie.

Zobacz: Renault Megane Estate: całkiem nowe kompaktowe kombi

Rodzinne auto zostało zbudowane na platformie CMF-C, z której korzysta już najnowsze Megane. To oznacza, że turbodoładowane benzynowe i wysokoprężne jednostki napędowe będę te same co w kompakcie, czyli wypada się spodziewać rodziny TCe o mocach 100 KM i 130 KM, a także z gamy dCi generującej 90 KM, 110 KM i 130 KM. Napęd na koła trafiać będzie zapewne poprzez 6-biegowe przekładnie manualne, a w przypadku mocniejszych diesli i benzyniaków przez 6- i 7-biegowe skrzynie EDC.

Niestety na razie nic nie wiadomo na temat szczegółów. Nie znamy wymiarów, wyposażenia, ani nawet pojemności przestrzeni bagażowej. Więcej dowiemy się dopiero po oficjalnym debiucie, który nastąpi na Salonie Samochodowym w Genewie (3-16 marca 2016 r.).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: