SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Renault Thalia 1.2 sedan, model 2011 – dane techniczne, spalanie, cena

Renault Thalia 1.2 sedan, model 2011 – dane techniczne, spalanie, cena

13.07.2011, godz. 02:30
Renault Thalia
Renault Thalia foto: Renault

Thalia to model Renault zaliczany do segmentu B, czyli klasy aut małych. Auto spokrewnione jest z modelem Clio, a jego produkcja rozpoczęła się w 2001 roku. Obecnie na rynku dostępna jest II generacja Thalii. W Polsce podstawowa wersja Renault Thalia Authentique z silnikiem benzynowym 1.2 75KM kosztuje 32 100 zł.

Pierwsza generacja Thalii pojawiła się w 2001 roku, jako niskobudżetowe auto przeznaczone na rynki rozwijające się. Thalia I to w zasadzie Clio z doklejonym bagażnikiem, którego produkcję umieszczono w Turcji. Choć Thalia nie należy do najpiękniejszych aut, z uwagi na stosunkowo niską cenę i praktyczność (ogromny jak na tę klasę bagażnik) auto osiągnęło rynkowy sukces i sprzedało się w liczbie ok. 1 mln sztuk.

>>> Renault Thalia – tapety na pulpit

Od 2008 roku na rynku dostępny jest model drugiej generacji, prezentujący się duzo lepiej niż pierwsza seria. Przede wszystkim nie jest to już stare Clio z dużym kufrem, choć technicznie korzysta z jego rozwiązań. Thalia II więcej wspólnego ma z rumuńską Dacią Sandero (marka Dacia należy do Renault).

>>> Renault Thalia 1.2 sedan, model 2011 – dane techniczne, spalanie, cena

Nowe Renault Thalia jest większe od poprzednika. Rozstaw osi jest co prawda teaki sam, jednak zwis przedni zwiększył się o 4 cm, zaś tylny o 3 cm, co spowodowało, że długość auta wzrosła o 9 cm. Pozostałe wymiary, takie jak szerokość oraz wysokość, pozostały praktycznie niezmienione. Thalia produkowana jest w Bursie w Turcji i w Aguascalientes w Meksyku z myślą o rynku Ameryki Płd.

>>> Renault Thalia 2006 r. – cena od 12 tys. zł

W standardzie znalazły się w Thalii tylko dwie czołowe poduszki dla kierowcy i pasażera oraz system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania. Za dopłatą w droższych wersjach zamówić możemy tylko boczne poduszki montowane w przednich fotelach.

autor: Piotr Mieszkowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: