SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rewolucja w Hondzie! Silniki VTEC TURBO trafią pod maski nowych Hond!

Rewolucja w Hondzie! Silniki VTEC TURBO trafią pod maski nowych Hond!

27.10.2015, godz. 15:20
Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC Lifestyle
Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC Lifestyle foto: zdjęcia własne

Ta wiadomość była jedynie kwestią czasu. Samochody Hondy już w 2017 roku dopadnie downsizing. Pod maski aut w Europie trafią kolejne opracowane przez Hondę silniki typu VTEC TURBO. Pierwszym modelem jaki otrzyma mały turbodoładowany silnik będzie Civic dziesiątej generacji.

Już w 2017 roku w europejskich autach będą pracować całkowicie nowe silniki benzynowe z turbodoładowaniem, stworzone w oparciu o zasadę downsizingu. Będą to konstrukcje VTEC TURBO o pojemności 1.0 litra oraz 1.5 litra, z układami zmiennych faz rozrządu i bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Zobacz: TEST Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC: poprawianie dobrego

Nowe turbodoładowane silniki z serii Earth Dreams Technology, trafią najpierw do Hondy Civic dziesiątej generacji. Sprzedaż takich aut w Europie rozpocznie się już na początku 2017 roku. Dzięki turbo samochody mają być bardziej dynamiczne i zużywać mniej paliwa. W zestawieniu z silnikami wolnossącymi, znacznie korzystniej będzie się kształtować też przebieg momentu obrotowego.

Całkiem nowa Honda Civic zadebiutuje podczas wrześniowego salonu Frankfurt Motor Show 2016 i wejdzie do sprzedaży w Europie na początku 2017 roku. Modele pięciodrzwiowe będą produkowane wyłącznie w należącej do Hondy fabryce HUM w Swindon w Wielkiej Brytanii.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: