SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rezvani Motors Beast: debiut produkcyjnej bestii

Rezvani Motors Beast: debiut produkcyjnej bestii

16.06.2015, godz. 09:56
Rezvani Motors Beast
Rezvani Motors Beast foto: Rezvani Motors

Amerykańska firma Rezvani Motors dopięła swego. Lekki pojazd zbudowany na bazie Ariela Atoma 3, ze względu na bezkompromisowość i świetne osiągi, został nazwany po prostu Bestią.

Rezvani Beast to dwumiejscowe auto ważące 748 kg. Nadwozie to agresywny projekt stylistyczny, zapewniający bardzo dobre właściwości aerodynamiczne, co wpływa na polepszenie właściwości jezdnych. Wykonana w dużej mierze z włókna węglowego karoseria została narysowana przez Samira Sadikhova. Wnętrze jest totalnie surowe - kierownica i siedzenia zostały stworzone z karbonu i nawet nie mają obicia. Jedyne udogodnienie, to zainstalowany w konsoli ekran zestawu multimedialnego, który jest kompatybilny z Apple CarPlay.

Zobacz też: Nowy Ariel Atom 3S z przyspieszeniem 2.8 s do "setki"

Rezvani Motors Beast to ekstremalna drogowa wyścigówka. Dzięki niskiej masie własnej i turbodoładowanej jednostce o pojemności 2.4 litra, która rozwija moc aż 500 KM, rozpędzenie samochodu od 0 do 100 km/h trwa 2,7 sekundy. Prędkość jaką roadster jest w stanie maksymalnie osiągnąć to 265 km/h.

W USA Rezvani Motors Beast został wyceniony na kwotę 165 000 dolarów, czyli około 600 tys. zł. Oczekiwanie na samochód po zamówieniu to od 8 do 12 tygodni.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: