SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rodzinny Opel Zafira po ważnej dużej modernizacji

Rodzinny Opel Zafira po ważnej dużej modernizacji

01.06.2016, godz. 09:39
Nowy Opel Zafira - lifting rok modelowy 2017
Nowy Opel Zafira - lifting rok modelowy 2017 foto: Opel

Zaprezentowany w 2011 roku Opel Zafira trzeciej generacji przeszedł modernizację. Minivan z 7-miejscowym układem foteli został dostosowany do aktualnych trendów lansowanych w autach tworzonych przez General Motors. Zafira otrzymała zmienioną stylistykę nadwozia z diodowymi reflektorami adaptacyjnymi AFL LED, całkiem nową deską rozdzielczą, a także innowacyjną łączność. Auto wkrótce trafi do cennika. Pierwsze dostawy do klientów zaplanowano na październik.

Opel Zafira wyróżnia się świeżą stylistyką nadwozia, nowym wnętrzem i systemami multimedialnymi nowej generacji, pozwalającymi łatwo skomunikować się z internetem oraz tworzyć sieć pokładową.

W stylistyce przodu widać zmieniony dynamiczny kontur reflektorów wraz z zupełnie nową, dolną i górną kratą wlotu powietrza. Lampy designersko zlewają się z osłoną chłodnicy w jednolitą graficznie całość. Mocno wyprofilowana chromowana listwa z logo łączy się z nimi, optycznie poszerzając samochód. Światła do jazdy dziennej utrzymano w typowym dla Opla motywie skrzydła.

Czytaj: TEST Opel Astra vs. Renault Megane: kompaktowy pojedynek

Wnętrze samochodu zostało gruntownie przeprojektowane. Kokpit nowej Zafiry jest prostszy i bardziej elegancki. Kierowca ma teraz łatwiejszy dostęp do wszystkich elementów sterowania. Ekran systemu multimedialnego, który wcześniej znajdował się na szczycie konsoli środkowej, został zastąpiony nowym, usytuowanym niżej 7-calowym ekranem dotykowym, co umożliwiło wyeliminowanie wielu przycisków. Nowa jest też multimedialna kierownica.

W Zafirze będą oferowane dwie wersje systemu multimedialnego IntelliLink. Wersja R4.0 została wyposażona w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto, umożliwiający połączenie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym podróżnego salonu. Natomiast IntelliLink Navi 950 to system multimedialny z funkcją nawigacji. W nowej Zafirze dostępny jest także Opel OnStar z systemem automatycznego reagowania na zderzenie oraz wieloma innymi funkcjami, takimi jak pobieranie celu podróży (dotyczy aut wyposażonych w system Navi 950) czy dostępny w wybranych krajach punkt dostępowy Wi‑Fi z obsługą transmisji w standardzie 4G/LT (możliwość podłączenia do 7 urządzeń, po jednym dla każdej osoby na pokładzie).

Sprawdź też: 20 lat zakładów General Motors w Gliwicach

Opel Zafira w konfiguracji 5‑miejscowej dysponuje bagażnikiem o pojemności 710 litrów (po złożeniu drugiego rzędu foteli wartość ta rośnie do 1860 litrów). Ponadto w samochodzie wygospodarowano ponad 30 różnych miejsc do przechowywania rzeczy. Praktycznym rozwiązaniem dla entuzjastów wycieczek rowerowych może być zintegrowany bagażnik na rowery wysuwany z tylnego zderzaka, potrafiący zmieścić nawet 4 rowery.

Nowa Zafira po modernizacji, podobnie jak dotychczasowy model będzie autem dostępnym z pełną gamą dynamicznych jednostek napędowych dostosowanych do różnych rodzajów paliwa: benzyny, oleju napędowego, propanu-butanu (LPG) i sprężonego gazu ziemnego (CNG).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: