SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rolls-Royce Ghost V-Specification: limuzyna jeszcze mocniejsza

Rolls-Royce Ghost V-Specification: limuzyna jeszcze mocniejsza

09.01.2014, godz. 16:00
Rolls-Royce Ghost V-Specification
foto: Rolls-Royce

Kiedyś Rolls-Royce w katalogu modelowym w miejscu dotyczącym mocy, wpisywał słowo "wystarczająca". Czasy się jednak zmieniają i nawet luksusowy producent zaczął brać udział w wyścigu o liczbę koni mechanicznych pod maską. Przykładem na to może być specjalna odmiana Ghost'a o nazwie V-Specification, która otrzymała o 30 KM więcej niż bazowy wariant.

Rolls-Royce Ghost V-Specification pod względem stylistycznym niewiele różni się od słabszej odmiany. Mocniejsza edycja otrzymała m.in. 21-calowe felgi aluminiowe o nowym wzorze, a we wnętrzu pojawił się inny zegar, logo V-Specification oraz skórzana tapicerka o nowym kroju.

Zobacz: Rolls-Royce Wraith: najbardziej luksusowe coupe w historii motoryzacji

Największe modyfikacje nastąpiły jednak pod pokrywą silnika, ponieważ benzynowy motor V12 o pojemności 6592 cm3 generuje teraz 600 KM, co w porównaniu do słabszej odmiany oznacza wzrost o 30 KM. Wyjątkowa limuzyna o masie ponad 2 ton na sprint 0-100 km/h potrzebuje zaledwie 4,7 sekundy, czyli o 0,2 s mniej niż dotychczas.

Zamówienia na Rolls-Royce'a Ghost'a V-Specification można składać od stycznia do czerwca bieżącego roku, a jego ceny rozpoczynają się od 330 820 euro, czyli nieco ponad 1 370 000 zł.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: