SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rolls-Royce Phantom Coupe Ghawwass: luksus inspirowany nurkowaniem

Rolls-Royce Phantom Coupe Ghawwass: luksus inspirowany nurkowaniem

18.10.2013, godz. 08:30
Rolls-Royce Phantom Coupe Ghawwass
foto: Rolls-Royce

Nie od dziś wiadomo, że Rolls-Royce tworzy wyjątkowe auta, które wręcz "ociekają" luksusem. Każdy egzemplarz jest tworzony pod indywidualne preferencje przyszłego właściciela. Brytyjski producent wypuścił na rynek specjalny egzemplarz modelu Phantom Coupe, który hołduje tradycyjnym metodom zbierania pereł w Bahrainie.

Trudno zliczyć ile już powstało unikalnych edycji Rolls-Royce'ów, jednak trzeba przyznać, że każda z nich oferuje coś nietuzinkowego. Podobnie jest z Phantomem Coupe Ghawwass. Egzemplarz ten powstał w celu uczczenia tradycyjnych metod zbierania pereł, które są praktykowane w okolicach Bahrainu. Co ciekawe, Ghawwass po arabsku oznacza nurka, co dodatkowo podkreśla związek z wodą.

Zobacz też: Rolls-Royce Wraith: najbardziej luksusowe coupe w historii motoryzacji

Unikatowe auto zostało pokryte lakierem w kolorze morskiego błękitu, zaś we wnętrzu można znaleźć elementy nawiązujące do piasków i wód z okolic Zatoki Perskiej. Ponadto na kiltu detalach można zauważyć wizerunek żaglowca. Niestety brytyjski producent nie podał do publicznej wiadomości kwoty jaką trzeba uiścić, by stać się właścicielem takiego nietuzinkowego "cacka".

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: