SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Luksus w limitowanej edycji: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe Waterspeed

Luksus w limitowanej edycji: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe Waterspeed

13.05.2014, godz. 17:00
Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe Waterspeed
foto: Rolls-Royce

Producenci najbardziej luksusowych samochodów świata mają słabość do edycji limitowanych. Brytyjska ikona prestiżu, marka Rolls-Royce, zaprezentowała właśnie specjalną wersję swojego flagowego modelu. Auto powstanie w zaledwie 35 sztukach.

Nowe dzieło Rolls-Royce'a jest uhonorowaniem Sir Malcolma Campbella, który na jeziorze Lake Maggiore łodzią Blue Bird K3, napędzaną silnikiem R-R, ustanowił ówczesny rekord prędkości na wodzie, osiągając 208 km/h.

Największą nowością w edycji Waterspeed jest wyjątkowy 9-warstwowy lakier Maggiore Blue. Co ciekawe, kolor ten zdobi nie tylko nadwozie, ale również blok silnika. Auto otrzymało jedenasto-ramienne obręcze ze stopów lekkich w rozmiarze 21 cali, polerowane ręcznie.

Przeczytaj też: Chińczycy mają własnego Rolls Royce'a - kosztuje 2,4 mln złotych!

Wnętrze Phantoma Drophead to prawdziwy pokaz możliwości Rolls-Royce'a. Materiały wykończeniowe stoją na najwyższym z możliwych poziomów. Kabina stylem nawiązuje do kolorystyki nadwozia.

Producent nie zdecydował się na żadne modyfikacje pod maską. Do napędu posłuży więc silnik V12 o pojemności 6,75 litra, generujący 453 KM i 719 Nm momentu obrotowego. Edycja powstanie jedynie w 35 egzemplarzach. Cena tego wyjątkowego pojazdu to 435 tysięcy funtów, czyli przeszło 2,2 miliona złotych.

WIDEO - Zobacz, jak wygląda nowy limitowany Rolls-Royce

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: