SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rolls-Royce Phantom Pinnacle Travel: kolejna edycja specjalna - ZDJĘCIA

Rolls-Royce Phantom Pinnacle Travel: kolejna edycja specjalna - ZDJĘCIA

22.04.2014, godz. 09:10
Rolls-Royce Phantom Pinnacle Travel
foto: Rolls-Royce

Rolls-Royce przyzwyczaił nas już do tego, że przy niemal każdej większej okazji prezentuje specjalne, limitowane wersje swoich modeli. Tym razem padło na flagową limuzynę marki, Phantoma, która doczekała się odmiany o nazwie Pinnacle Travel. Auto zostało pokazane na pekińskich targach motoryzacyjnych.

Chiński rynek wciąż jest łakomym kąskiem dla producentów luksusowych aut, dlatego na tegorocznych targach samochodowych w Pekinie nie mogło zabraknąć Rolls-Royce'a. Brytyjczycy przygotowali na to wydarzenie specjalną, limitowaną edycję modelu Phantom, która otrzymała nazwę Pinnacle Travel.

Zobacz też: Rolls-Royce Ghost Series II na wystawie Motor Show Poznań 2014 - ZDJĘCIA

Wyjątkowa edycja otrzymała dwukolorowe malowanie nadwozia, które składa się m.in. z czerwonego lakieru Madeira Red. O wiele więcej zmian zaszło we wnętrzu pojazdu, gdzie zagościła skórzana tapicerka dobrana pod kolor karoserii, szyba dzieląca szofera od pasażerów, wyjątkowe, drewniane elementy ulokowane na boczkach drzwi oraz analogowy zegarek, ulokowany naprzeciw tylnej kanapy. Według stylistów wszystkie te modyfikacje mają kojarzyć się z ekskluzywnymi wycieczkami kolejowymi w czasach, kiedy na torach dominowały parowozy.

Rolls-Royce Phantom Pinnacle Travel pod względem mechanicznym niczym nie różni się od bazowej odmiany. Pod maską wciąż drzemie wolnossąca, benzynowa jednostka V12 o pojemności 6.75-litra, generująca 460 KM i 720 Nm.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: