SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rolls Royce Sweptail – oto najdroższe auto na świecie

Rolls Royce Sweptail – oto najdroższe auto na świecie

29.05.2017, godz. 11:54
Rolls Royce Sweptail
Rolls Royce Sweptail foto: Rolls-Royce

Każdy samochód opuszczający fabrykę Rolls-Royce’a jest wyjątkowy. Jeśli jednak nasz gust jest jeszcze bardziej wyszukany, marka jest w stanie stworzyć unikalne dzieło, takie jak np. Rolls Royce Sweptail, który zainspirowany jest kształtem łodzi. Jego wygląd jak i cena zwalają z nóg.

Sweptail został oparty na tej samej platformie co flagowy Phantom, jednak nadwozie jest zupełnie unikalne, przygotowane według zamysłu zaufanego klienta. O ile z przodu zmiany są kosmetyczne (grill jest największy na rynku), tak tylna część jest całkowicie niespotykana i wyjątkowa. Przedstawiciele marki potwierdzają, że to jedyny taki samochód, a produkcja kolejnych egzemplarzy jest wykluczona. Tylko na ten projekt poświęcono aż cztery lata!

Pisaliśmy o: Bentley Bentayga: najszybszy SUV na świecie!

W środku, obok drewna Paldao i ekskluzywnej skóry, warto zwrócić uwagę na zlikwidowanie tylnej kanapy. Zamiast tego zainstalowano tam półkę, z której po naciśnięciu przycisku wysuwa się schłodzony szampan.

Cena tego jedynego egzemplarza szacowana jest na prawie 13 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę ceny supersamochodów (np. Pagani Huayra – około 3 miliony dolarów) to dość spory wydatek, jednak nie jest to motoryzacyjny rekord. Wystarczy powiedzieć, że Ferrari 250 GTO z 1962 roku ostatnio zmieniło właściciela, który wysupłał niemal 40 milionów "zielonych".

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: