SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rolls Royce Wraith: Luksus w nietypowym wydaniu nadwozia coupe fastback - ZDJĘCIA + WIDEO

Rolls Royce Wraith: Luksus w nietypowym wydaniu nadwozia coupe fastback - ZDJĘCIA + WIDEO

08.03.2013, godz. 09:00
Rolls-Royce Wraith
foto: Rolls-Royce

Krezusi na widok najnowszego modelu ekskluzywnej marki z Wielkiej Brytanii, zapewne już cmokają i snują plany, by na ich podjazdach stanęło nowe królewskie cacko. Zapowiadany od kilu miesięcy, ociekający ekskluzywnością i prestiżem Rolls-Royce Wraith został przedstawiony światu.

Najnowsze dzieło marki Rolls-Royce, stanowiącej kwintesencję brytyjskiej motoryzacji, to totalna nowość. Dotąd w ofercie firmy nigdy nie było auta z nadwoziem coupe typu fastback. Potężny ekskluzywny wóz o sportowej sylwetce, choć powstał na bazie zmodyfikowanej i skróconej płyty podłogowej modelu Ghost, to z wyglądu nie ma z nim absolutnie nic wspólnego.

Samochód to kolos - waży 2360 kg, jego rozstaw osi wynosi 3110 mm, długość mierzy 5270 mm, a szerokość 1950 mm. Takie rozmiary przekładają się nie obszerność kabiny, w której mogą podróżować 4 osoby. Wewnątrz panuje bajkowy klimat, i to wcale nie z powodu przepychu wynikającego z materiałów najwyższej jakości i maksymalnego poziomu wyposażenia. W podsufitce zainstalowano 1340 drobnych LED-owych lampek, imitujących rozgwieżdżone niebo. Poza tym podróżnych otacza wszechobecna skórzana tapicerka, metaliczne akcenty i prawdziwe drewno.

>>> Olimpijski Rolls-Royce Phantom Series II Drophead Coupe - ZDJĘCIA <<<

Pod maską ulokowano 6.6-litrowy silnik V12 o mocy 624 KM i maksymalnym momencie obrotowym 800 Nm, dostępnym już od 1500 obr./min. Motor połączono z ośmiobiegową skrzynią automatyczną ZF zawierającą moduł GPS, który ustala, czy wybrany bieg odpowiada bieżącym warunkom drogowym. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,6 sekundy.

Rolls Royce Wraith do sprzedaży trafi jesienią bieżącego roku. Cena takiego luksusu na czterech kołach w wydaniu coupe, będzie rozpoczynać się od kwoty 215 000 funtów.

WIDEO - tak prezentuje się Rolls Royce Wraith

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: