SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ron RXX: kolejne sportowe auto z Meksyku - ZDJĘCIA

Ron RXX: kolejne sportowe auto z Meksyku - ZDJĘCIA

14.07.2013, godz. 01:31
Ron RXX
foto:

Ostatnimi czasy dużo się dzieje na rynku supersportowych pojazdów z Meksyku - niedawno pisaliśmy o powstającym właśnie modelu Vuhl 05, a już na horyzoncie ukazuje się jego konkurent, Ron RXX. Czy latynoamerykański kraj może stać się znany z małych, szybkich pojazdów przeznaczonych głównie na tor? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Automobile Ron Mexico to nowo powstałe przedsiębiorstwo ulokowane w Meksyku. Założeniem firmy jest produkcja lekkich, mocnych i dających frajdę z jazdy aut sportowych, które na torze będą czuły się jak przysłowiowe "ryby w wodzie", chociaż dzięki homologacji drogowej będzie ich można używać również na dojazdy do pracy. W ofercie marki będą dostępne dwa modele: RXX i R7, przy czym właśnie RXX będzie się cechował nieco futurystycznym wizerunkiem, a to za sprawą specyficznych kształtów oraz umiejscowienia dwóch foteli jeden za drugim, niczym w kabinie myśliwca.

>>> Vuhl 05: supersamochód z Meksyku - ZDJĘCIA <<<

W celu redukcji masy oraz zachowaniu odpowiedniej sztywności karoserii, konstrukcja RXX będzie oparta głównie na aluminium i włóknie węglowym. Meksykański bolid trafi do oferty w kilku wariantach różniących się wyposażeniem oraz mocą: RXX, RXX-S i RXX-R. Producent nie podał jeszcze jaka jednostka posłuży do napędzania pojazdu ani innych parametrów technicznych, jednak z czasem na światło dzienne zaczną wychodzić kolejne fakty i informacje. Ron RXX jest jeszcze w fazie prototypu, pomimo tego już niebawem według zapewnień przedstawicieli marki, model ten ma zaliczyć debiut w swoim ojczystym kraju.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: