SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Rozpoczęcie produkcji Audi TT Roadster: czekamy tylko już na TT RS – ZDJĘCIA

Rozpoczęcie produkcji Audi TT Roadster: czekamy tylko już na TT RS – ZDJĘCIA

06.11.2014, godz. 15:23
Start produkcji Audi TT Roadster
Start produkcji Audi TT Roadster foto: Audi

W węgierskiej fabryce Audi rozpoczęła się produkcja Audi TT Roadster. Fabryka w Gyor jest pierwszym zakładem, uruchomionym poza granicami Niemiec. Słynie też z wysokiej jakości i nowoczesnych technologii. Teraz startuje tam produkcja Audi TT Roadster.

Zakłady w Gyor wytwarzały do tej pory trzy modele producenta z Ingolstadt – A3 Limousine, A3 Cabriolet i TT Coupe. Teraz dołącza do nich czwarty – TT Roadster. Początkowo były produkowane tutaj silniki do niemieckich aut, a w czerwcu 2013 roku uruchomiono montownię samochodów. Od tamtej pory wyprodukowano już ponad 100 tyś. egzemplarzy Audi. Start produkcji TT Roadster odbył się w obecności węgierskiego premiera Victora Orbana, prezydenta miasta Gyor Zsolta Borkaia i prezesa zarządu Audi AG Ruperta Stadlera.

Przeczytaj również: TEST nowego Audi TT Coupe: zewnątrz ewolucja, wewnątrz rewolucja

Audi TT Roadster jest otwartą wersją produkowanego już od pewnego czasu modelu TT Coupe. Pod maską może pracować jedna z dwóch odmian silnika 2.0 TFSI o mocach 230 lub 310 KM. Fanom diesla udostępniono 184-konną jednostkę 2.0 TDI. W planach jest wprowadzenie najmocniejszej wersji TT RS oraz kilku edycji specjalnych.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: