SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Citroen DS5 teraz produkowany również w Chinach

Citroen DS5 teraz produkowany również w Chinach

27.09.2013, godz. 16:34
Citroen DS5
Citroen DS5 foto: Citroen

Od jakiegoś czasu rynek chiński jest dla producentów aut prawdziwą żyłą złota. Sprzedaż samochodów w tym kraju wciąż rośnie i to bez znaczenia czy są to pojazdy luksusowe, czy też bliższe przysłowiowemu "Kowalskiemu". Motoryzacyjne marki wciąż się prześcigają w sposobie przyciągnięcia azjatyckich klientów, a niektórzy, tak jak Citroen, otwierają w Chinach swoje fabryki.

W chińskim Shenzen rozpoczęła się produkcja Citorena DS5, który dotychczas był produkowany jedynie w Sochaux we Francji. Co ciekawe, w azjatyckim kraju ekskluzywne modele serii DS są oferowane pod osobną marką, co ma podkreślać prestiż wyrobów za pośrednictwem specjalnie do tego przygotowanej sieci sprzedaży.

>>> Prezydent Francji Francois Hollande jeździ limuzyną Citroenem DS5 <<<

Celem francuskiej marki jest poszerzenie sieci sprzedaży do 50 salonów ulokowanych w 40 chińskich miastach. Ma to nastąpić do końca 2013 r., więc trzeba przyznać, że plany są ambitne. Dodatkowo producent planuje wprowadzić usługi dostosowane do indywidualnych klientów oraz otworzyć w Szanghaju swój flagowy salon o nazwie DS World. Co więcej w roku 2014 Citroen wprowadzi na chiński rynek dwa, zupełnie nowe modele - SUV-a oraz sedana z segmentu C.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: