SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości McLaren P1: ruszyła produkcja hipersamochodu

McLaren P1: ruszyła produkcja hipersamochodu

04.10.2013, godz. 13:55
McLaren P1
foto: McLaren / EastNews

McLaren P1 to jeden z przedstawicieli tzw. hiperaut. Jest drogi, unikatowy, a przede wszystkim bardzo szybki. Warto dodaż również, że jest to auto hybrydowe. Jego produkcja w limitowanej serii właśnie wystartowała.

Najwyraźniej McLaren ma się bardzo dobrze i wciąż się prężnie rozwija. Po pojawieniu się na rynku modelu MP4-12C i wywołaniu nim sensacji w motoryzacyjnym świecie, nadszedł czas na wytoczenie naprawdę ciężkiej broni. Mowa o P1, hiperaucie, które właśnie trafiło do produkcji.

Informacja ta wyszła na jaw podczas prezentacji modeli w salonie marki w Holandii. Przedstawiciel McLarena oficjalnie oświadczył, że produkcja P1 się rozpoczęła, a na rynek ma trafić 375 egzemplarzy hiperauta.

Zobacz również: McLaren 12C B&W Edition – równie wyjątkowy jak Hongkong

Co ciekawe, tak jak w przypadku Ferrari LaFerrari czy Porsche 918 Spyder, P1 jest pojazdem hybrydowym. Jest on bowiem napędzany przez podwójnie turbodoładowany, benzynowy motor V8, który jest wspomagany także przez silnik elektryczny. Cały zestaw łącznie generuje 900 KM oraz 900 Nm! Sprint 0-100 km/h trwa mniej niż 3 sekundy, a prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 350 km/h.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: