SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Saab znów produkuje auta! Szwedzi wznowili wytwarzanie modelu 9-3 Aero w fabryce Trollhattan

Saab znów produkuje auta! Szwedzi wznowili wytwarzanie modelu 9-3 Aero w fabryce Trollhattan

04.12.2013, godz. 09:46
Saab 9-3
foto:

Wszystko zapowiadało ostateczny upadek Saaba, jednak losy szwedzkiego producenta mogłyby być szkicem do motoryzacyjnej bajki. Najpierw koniec pewnego etapu, później pojawienie się inwestora, a teraz ponowne ruszenie produkcji aut. Szwedzi pokazują, że mają bardzo dużą wolę przetrwania.

Na początku grudnia znów ruszyła produkcja Saaba 9-3 Aero. To zasługa firmy NEVS, która po wykupieniu firmy ze Szwecji tchnęła w nią nowe życie i wznowiła montaż aut. Fabryka w Trollhattan (Szwecja) została już wcześniej uruchomiona, jednak dopiero od tego miesiąca rozpoczęła się seryjna produkcja. Początkowo bramy zakładu będzie opuszczać jedynie model 9-3 Aero w wersji sedan, jednak z czasem planowane jest poszerzenie gamy modelowej.

Przeczytaj też: Fabryka Saaba znów ruszy pełną parą

Produkowany model niemal niczym się nie różni od wersji montowanych do roku 2011. Auto zyskało jedynie niewielki facelifting, zaś pod maską zagościł turbodoładowany 2-litrowy benzyniak. W założeniach z czasem na rynku pojawi się także odmiana zasilana energią elektryczną.

Obecny poziom produkcji pozostanie na niezbyt wysokim poziomie, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów już w przyszłym roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: