SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Salon Lamborghini powstanie na warszawskim Powiślu

Salon Lamborghini powstanie na warszawskim Powiślu

11.02.2014, godz. 10:46
salon Lamborghini
foto: EAST NEWS

Trwają przygotowania do uruchomienia pierwszego punktu dilerskiego samochodów marki Lamborghini. Według najnowszych doniesień sprzedaż ruszy wiosną, a salon zostanie zlokalizowany na warszawskim Powiślu.

Najpierw Gerald Kahlke odpowiedzialny za public relations Lamborghini S.p.A. w Europie Północnej, potwierdził informacje o planach wprowadzenia Lamborghini na nasz rynek. Teraz wiadomo już, kto będzie się zajmował dystrybucją. Oficjalnym importerem i reprezentantem superaut z rozjuszonym bykiem w logo, została firma Porsche Inter Auto. Informację tę podał Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

Zobacz też: Zwiedź muzeum Lamborghini przez internet z Google Street View

To będzie już kolejna egzotyczna marka jaka zawita do Polski. Salon zostanie zlokalizowany przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie, w tym samym miejscu, w którym jest prowadzona sprzedaż Bentleyów. Szanse na znalezienie nawet kilkunastu klientów rocznie są spore. Obrazują to wyniki konkurencji, bo dla przykładu tylko w 2013 roku zarejestrowano w Polsce: 17 Maserati, 16 Bentleyów, 15 Ferrari, czy 9 Aston Martinów.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: