SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota Hybrid-R - nadchodzi sportowa hybryda

Toyota Hybrid-R - nadchodzi sportowa hybryda

09.08.2013, godz. 10:00
Toyota Hybrid-R
foto: toyota

Toyota zapowiedziała odsłonięcie koncepcyjnego auta o nazwie Hybrid-R, które będzie miało miejsce 10 września, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Japoński producent stwierdził, iż nowy projekt będzie się sprawdzał zarówno w trakcie codziennej jazdy, jak i podczas torowych szaleństw.

Toyota ma bardzo duże doświadczenie zarówno w produkcji hybrydowych aut, jak i w tworzeniu sportowych maszyn. Wystarczy wspomnieć o modelu Prius, GT-86, Yaris Hybrid, czy też o ekstremalnym TS030 Hybrid, który zajął drugie miejsce w tegorocznym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

>>> Opel Monza Concept: legenda zostanie wskrzeszona <<<

Co ciekawe, auto które zostanie pokazane na wrześniowej imprezie również będzie korzystało z układu Toyota Hybrid System-Racing (THS-R), który był zamontowany w wyżej wymienionym bolidzie. TS030 Hybrid był napędzany przez spalinową jednostkę V8 o pojemności 3.4-litra, generującą 530 KM mocy oraz dodatkowy układ elektryczny o mocy 300 KM. Czy to możliwe, że wrześniowy koncept będzie mógł się szczycić podobnymi parametrami? Przekonamy się podczas nadchodzących targów we Frankfurcie.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: