SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Seat Ibiza po liftingu 2015 w obszernej galerii pokazującej poprawki

Seat Ibiza po liftingu 2015 w obszernej galerii pokazującej poprawki

02.06.2015, godz. 13:56
Seat Ibiza lifting 2015
Seat Ibiza lifting 2015 foto: SEAT

Poprawiony Seat Ibiza niebawem pojawi się w polskiej sprzedaży. Odnowione auto dostało pakiet multimedialnych i interaktywnych udoskonaleń oraz dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Zmieniły się silniki, rozszerzono możliwości kolorystyczne i zadbano o wizualną kosmetykę.

To co najbardziej istotne w nowym Seacie Ibiza, to modyfikacje we wnętrzu. Auto otrzymało lepsze urządzenie Media System Plus z nawigacją satelitarną, system Easy Connect, ale także funkcję MirrorLink dającą duży zakres interakcji auta z użytkownikiem, za pośrednictwem smartfona. Dzięki MirrorLink każdy kierowca będzie mógł bezpiecznie i wygodnie korzystać z wielu aplikacji w telefonie podczas jazdy.

Seat w zakresie bezpieczeństwa dołożył system zapobiegający zaśnięciu za kierownicą, a także system automatycznego hamowania po kolizji. Elektrycznie wspomagany układ kierowniczy lub opcjonalny SEAT Drive Profile, mają wpłynąć na lepszą zwinność auta segmentu B w trakcie jazdy.

Przeczytaj: Seat Ibiza Cupra 1.4 TSI DSG - nasz TEST hot-hatcha

Dzięki poprawkom i nowym silnikom, Ibiza będzie jeszcze bardziej komfortowa i dynamiczna. Pod maską znajdą się silniki nowej generacji: trzycylindrowy wolnossący 1.0 o mocy 75 KM lub turbodoładowany TSI o mocy 95 KM lub 110 KM. Kolejna z możliwości to czterocylindrowy 1.4 TSI ACT o sile 150 KM i 250 Nm. Wśród diesli znajdzie się motor 1.4 TDI o trzech zakresach mocy: 75 KM, 90 KM i 105 KM. Zużycie paliwa pierwszego z nich spadnie do 3,4 l/100 km, a emisja CO2 do 88 g/km.

W kwestii wizualnej, auto otrzymało nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED. Są też nowe wzory felg o rozmiarze 16 i 17 cali. Doszły także kolory nadwozia (szary Moonstone i czerwony Chilli), plus specjalne kolorystyczne pakiety indywidualizacyjne wewnątrz oraz na zewnątrz pojazdu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: