SuperAuto nowości Seat Leon Cross Sport: szybka Cupra w roli crossovera!

Seat Leon Cross Sport: szybka Cupra w roli crossovera!

15.09.2015, godz. 21:16
Seat Leon Cross Sport concept
Seat Leon Cross Sport concept foto: SEAT

Czy szybki Seat Leon SC Cupra w wydaniu wyżej zawieszonego nad ziemią crossovera ma sens? Hiszpanie doszli najwyraźniej od wniosku, że ma!

Seat z myślą o motoryzacyjnych targach we Frankfurcie, przygotował interesujący koncept, który wygląda jak gotowe auto przygotowane do produkcji. Projekt ten dostał nazwę Seat Leon Cross Sport concept, a bazą do jego stworzona okazał się Seat Leopn SC Cupra.

Styliści obudowali czarnymi plastikami 3-drzwiowe nadwozie sportowego kompaktu. Osłony pojawiły się na nadkolach, progach i zderzakach. Do kompletu zawieszenie auta zostało podwyższone o dodatkowe 41 mm. To wszystko w komplecie z całkiem nowym wzorem obręczy felg aluminiowych, wygląda trochę jak gotowy pakiet czyniący crossovera ze zwykłego hatcbacka. Wnętrze to kolorystycznie nawiązanie do pomarańczowej barwy nadwozia.

Sprawdź też: Seat Leon Cupra 290: dodatkowe 10 koni mocy

Projekt auta nie jest jednak wyłącznie nietypowym podniesionym kompaktem. To przede wszystkim bardzo szybki podniesiony kompakt! Ulokowany między przednimi kołami silnik 2.0 TSI z podwójnym wtryskiem, zmiennymi fazami rozrządu i turbodoładowaniem, generuje moc 300 KM i 380 Nm! Silnik ten pochodzi z VW Golfa R. Napęd nie jest jednak przekazywany na przód jak w standardowej Cuprze, ale na cztery koła! Haldex piątej generacji połączony z automatyczną skrzynią DSG sprawia, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,9 sekundy!

Seat Leon Cross Sport to na razie tylko projekt. Nie wiadomo nic o ewentualnych planach seryjnej produkcji tego auta.
.

WIDEO - Seat Leon Cross Sport na filmie pokazowym

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: