SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Seat Leon ST 4Drive: kombi z napędem na 4 koła

Seat Leon ST 4Drive: kombi z napędem na 4 koła

17.01.2014, godz. 10:15
Seat Leon ST
foto: SEAT

Hiszpański producent należący do grupy Volkswagen, czerpie garściami z niemieckiej technologi. Teraz najnowszy model Seat Leon ST zbudowany na tych samych podzespołach co VW Golf Variant, będzie dostępny również ze stałym napędem czterech kół o nazwie o 4Drive.

Funkcjonalne kombi Seata z napędem na wszystkie koła, ma zapewnić doskonałą przyczepność i bezpieczeństwo w trudnych warunkach drogowych oraz umożliwić pokonywanie lekkich bezdroży. Napęd 4Drive ma już długą tradycję w marce, a jego najnowsza odsłona jest bardzo wydajnym systemem napędowym. Wykorzystuje wielotarczowe sprzęgło Haldex V generacji, działające hydraulicznie. Podczas codziennej jazdy 4Drive przenosi większość mocy na przednie koła, a napęd na tylną oś zostaje dołączony tylko w przypadku utraty przyczepności.

Sprawdź też: Seat Leon ST w Polsce - pełny CENNIK hiszpańskiego kombi

Model Leon ST 4Drive zadebiutuje na polskim rynku w kwietniu 2014 roku. Samochód będzie dostępny z silnikiem 1.6 TDI o mocy 105 KM. Ta wysokoprężna jednostka wykazuje się oszczędnością, bo według producenta zużywa 4,5 l/100 km. Osiągi takiego zestawu to przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 12 sekund. Z czasem do gamy dołączy mocniejszy silnik wysokoprężny zintegrowany z napędęm 4Drive.

W samochodzie na wyposażeniu podstawowym znajdzie się szereg innowacyjnych systemów. Nad lepszą przyczepnością i bezpieczeństwem czuwa ESC i system kontroli ciśnienia powietrza w oponach, XDS kontrolujący trakcję, Asystent Podjazdu ułatwiający pokonywanie wzniesień, czy system automatycznego hamowania po kolizji. W standardzie wyposażania znajdują się również pełne światła LED. Ponadto, auto będzie można zamówić z m.in. aktywnym tempomatem ACC, który samodzielnie potrafi zachować stałą odległość od poprzedzającego pojazdu, Systemem Rozpoznawania Zmęczenia kierowcy, Asystentem Świateł Długich czy Asystenta Pasa Ruchu.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: