SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Seat Leon ST: nowe kombi w przybliżeniu - GALERIA

Seat Leon ST: nowe kombi w przybliżeniu - GALERIA

20.11.2013, godz. 15:28
Seat Leon ST
foto: SEAT

Seat chce być atrakcyjniejszą firmą niż dotąd. Obecnie marka ta jest postrzegana jako nieco zaniedbane dziecko koncernu Volkswagen, jednak nowe modele mogą to zmienić. Udział w tym będzie miał także model Leon, który po raz pierwszy będzie dostępny również w odmianie kombi. Prezentujemy obszerną galerię zdjęć powiększonego kompaktu.

Wóz stanie do walki m.in. z: koreańskimi propozycjami (Hyundai i30 Wagon, Kia cee'd SW), japońską Toyotą Auris Touring Sports, niemieckim Oplem Astrą Sports Tourer, czy francuskim Renault Megane Grandtour. Według danych fabrycznych Leon ST ma nadwozie dłuższe od wariantu hatchback o równe 270 mm. Dzięki temu przestrzeń bagażowa wzrosła do pojemności 587 litrów.

Po złożeniu oparć tylnej kanapy kufer rośnie maksymalnie do 1470 litrów. Masa własna 1233 oznacza, że kombi jest o 45 kg cięższe w stosunku do mniejszego Leona. Pod maską mogą pracować turbodoładowane silniki benzynowe i wysokoprężne o mocach od 86 KM do 184 KM. Auto trafi do polskiej sprzedaży na początku 2014 roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: