SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Sebastien Loeb ustanowił nowy rekord wyścigu Pikes Peak - wynik to 8:13,878 min! - WIDEO + ZDJĘCIA

Sebastien Loeb ustanowił nowy rekord wyścigu Pikes Peak - wynik to 8:13,878 min! - WIDEO + ZDJĘCIA

02.07.2013, godz. 23:08
Peugeot 208 T16 Pikes Peak
foto: Peugeot

Tegoroczny wyścig górski Pikes Peak International okazał się być nie lada sensacją. Nie dość, że padł nowy rekord ustanowiony przez byłego kierowcę rajdowego, Sebastiena Loeba, to dodatkowo jego przewaga nad rywalami była miażdżąca! Francuski kierowca po raz kolejny pokazał, że uniwersalność to jego drugie imię.

Pikes Peak International Hill Climb to jeden z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Zmienna nawierzchnia, znacząca różnica wysokości (ponad 1800 m), po obydwu stronach trasy rosną drzewa lub rozciągają się wielometrowe przepaście - to wszystko sprawia, że nie tylko kierowcy, ale i pojazdy dostają od natury "w kość".

>>> Koenigsegg CCR: bestia na czterech kołach - ZDJĘCIA + WIDEO <<<

Sebastien Loeb zwyciężył w klasie "Ultimate", w której nie ma prawie żadnych ograniczeń. Klasa ta obfituje w monstrualne potwory, których moce często oscylują w granicach 900 KM lub więcej. Peugeot 208 T16 Pikes Peak, którym poruszał się francuski kierowca, rozwijał moc 875 KM co przy masie auta równej 875 kg dało rzadko spotykany stosunek mocy do masy na poziomie 1:1. Dzięki temu pokonanie blisko 20-kilometrowej trasy składającej się ze 156 zakrętów zajęło Loebowi tylko 8 minut i 13,878 s!

WIDEO - Sebastien Loeb za kierownicą Peugeota 208 T16 Pikes Peak

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: